KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zeelenberg: Suzuki a Ducati jsou ve výhodě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Zeelenberg: Suzuki a Ducati jsou ve výhodě
02.01.2016
 

Manažer týmu Jorge Lorenza je přesvědčen o tom, že Ducati a Suzuki jsou díky jednotné elektronice pro příští sezonu ve výhodě.

Jak je již dobře známo, v letošní sezoně královské kubatury MotoGP pojedou všechny motocykly s jednotnou elektronikou z dílny italského Magneti Marelli. Jedná se o velmi podobnou elektroniku té, se kterou již v sezoně 2015 startovaly motocykly kategorie Open - tedy i například Ducati nebo Suzuki.
 
Právě tuto skutečnost označil manažer týmu Jorge Lorenza jako možnou výhodu, protože právě tyto dvě továrny mají s touto elektronikou již praxi v podobě jedné odjeté sezony. Jak například prohlásil i Valentino Rossi po testech ve Valencii, tato jednotná elektronika je krokem zpět téměř do roku 2008.
 
„V sezoně 2015 bylo běžné, že jezdci na špici byli zhruba o jednu sekundu rychlejší, než závodníci, kteří zajížděli časy někde okolo patnáctého místa. Tato nová elektronika nás zpomalila téměř o půl sekundy, u jezdců například na Ducati ale propad nebyl tak velký. Je ale pravdou, že zatím nevíme, jaký používali software. Při testech jsme také mohli pozorovat, jakou rychlost měli i jezdci na motocyklech Suzuki. Zatím je ještě těžké říct, kdo je ve výhodě, to se prokáže plně až při testech v Malajsii a v úvodu sezony,“ řekl Wilco Zeelenberg.

Další články sekce MotoGP