KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Získá Marc titul již v Thajsku?

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Získá Marc titul již v Thajsku?
21.09.2019
 

První teoretickou šanci vybojovat šestý titul mistra světa v královské kubatuře MotoGP bude mít španělský závodník při Grand Prix Thajska.


Před nedělním závodem na domácí trati na okruhu Motorland Aragón disponuje španělský závodník Marc Márquez luxusním náskokem 93 mistrovských bodů, což Marcovi dává již téměř stoprocentní jistotu, že získá svůj šestý titul v královské kubatuře MotoGP.

Otázkou již tedy není, zda titul získá, ale spíše kdy můžeme očekávat oslavu dalšího titulu mistra světa? Dle teoretických propočtů získá Marc první šanci urvat svůj mistrovský titul již pří následující Grand Prix na okruhu Chang v Thajsku.

Samotný Márquez ale přiznává, že nad otázkou, kdy titul získá, zatím nepřemýšlí a ani nehodlá nějak upravovat svoji strategii. Cíl pro Marca zůstává stále stejný – v každém závodě bojovat o vítězství.

„Je pravda, že máme dobrý náskok na čele šampionátu, ale rozhodně to nijak nemění můj přístup k závodním víkendům. Můj cíl zůstává stejný, chci jet na maximum a bojovat o co nejlepší výsledek. Potom uvidíme, co nám samotný závod přinese,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP