KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zůstane Pedrosa u Hondy i pro 2017?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Zůstane Pedrosa u Hondy i pro 2017?
24.03.2016
 

V rámci katarské Grand Prix se v Paddocku začaly objevovat i spekulace o možném odchodu Daniho Pedrosy od Hondy, Livio Suppo tyto spekulace zatím ale vyvrací.

Na konci letošní sezony královské kubatury MotoGP končí smlouva i španělskému závodníkovi Dani Pedrosovi, jenž v továrním týmu Repsol Honda působí od začátku své kariéry v MotoGP, ale doposud se mu nepodařilo získat ani jeden mistrovský titul. V průběhu první GP letošní sezony v Kataru se v Paddocku také objevovaly spekulace o tom, že by právě Pedrosu mohl nahradit Maverick Vinales.
 
Za Pedrosou sice stále stojí koncern Repsol, již se ale objevují spekulace o tom, že by se i Repsol již dokázal spokojit s výměnou jezdce. Jediným důvodem, který by tak mohl vést k prodloužení aktuální smlouvy u týmu Repsol Honda by byla skutečnost, že by HRC nechtěla po bok Marca Márqueze stavět žádného mladého ambiciózního jezdce.
 
Na otázku jezdeckého složení v sezoně 2017 ale manažer HRC, pan Livio Suppo, odpověděl slovy:
 
„Naší prioritou je udržet oba současné jezdce i pro rok 2017. Mám radost, že máme letos v týmu dva špičkové jezdce, kteří dokáží vyhrávat závody a ještě spolu dobře vycházejí. Navzájem se oba respektují a mají mezi sebou i velmi dobré osobní vztahy. Momentálně si nedokáži představit, že bychom mohli mít silnější dvojici. Samozřejmě každý výrobce se dívá i po mladých jezdcích, jejichž služby by mohl v budoucnu využít.  Zatím je ale příliš brzy na nějaká konkrétní rozhodnutí, to uvidíme až na základě výsledků v první polovině sezony. Momentálně si ale jen velmi těžko představím, že bychom některého z našich jezdců měnili,“ řekl Livio Suppo pro Speedweek.

Další články sekce MotoGP