Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.

12 Hours EWC Portimao 2016

12.06.2016

Dvanáctihodinový závod Mistrovství světa Endurance na okruhu v portugalském Portimau, vyhrál tým GMT94 Yamaha, vynikající výsledek v top ten získal český tým Lukoil BMW Motorrad CSEU.

Autodromo International do Algrave v portugalském Portimao hostil druhý závod letošního Mistrovství světa Endurance. V závodě na 12 hodin se bojovalo až do posledních okamžiků, když v cíli dělilo vítězem od druhého pouhých 0,081 sekundy, což na vytrvalostní závody je doslova nevídaný rozdíl.
Do finiše závodu šly v jednom kole tovární Suzuki Endurance Racing Team a jeho konkurenční japonský výrobce v zastoupení týmu GMT94 Yamaha. V něm v závěru bojoval o každou sekundu Vincent Philippe, který se dokázal dotáhnout na vedoucí Suzuki a nakonec využít předjíždění pomalejších jezdců k postupu do čela závodu a posléze i k vítězství. Za druhým SERTem skončil na bronzovém stupínku tovární tým Honda Endurance Racing, který ale již ztrácel čtyři kola.
Skvěle si vedl český tým Lukoil BMW Motorrad CSEU. Ten závod odjel pouze se dvěma jezdci, když Lukáši Peškovi sekundoval Rakušan Roland Resch. Tým Viktora Nosse postupoval pořadím a nakonec projel cílem na 10. místě celkově a šestém v hlavní kategorii EWC. „Yeeeeeeees We did it...P10 celkově a P6 ve třídě... jsem úplně KO, ale zároveň hrozně šťastný... ve dvou celkem masakr. Díky všem, co na tom mají zásluhu... super práce týmu. Ani jedna chyba a nálada parádní... sorry, ale teď jdu na pivo... zítra nevstanu z postele,“ komentoval závod bezprostředně po jeho konci hrdina české formace, Lukáš Pešek.
Německý tým GERT 56 HMT by rs speedbikes, ve kterém startoval Petr Bičiště, skončil celkově na 16. místě, když v kategorii Superstock byl klasifikován na sedmé pozici. Smůlu měl naopak slovenský tým Maco Moto Racing, který se v prvních hodinách držel okolo 5-6. místa, ale do cíle nakonec nedojel.