Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

24 hodin Le Mans 2019

22.04.2019

Tovární tým SRC Kawasaki zvítězil v letošním ročníku čtyřiadvacítky v Le Mans, náš tým Fany Gastro BMW Motorrad - by Mercury skončil jedenáctý, slovenský Maco Racing Team byl v cíli na 32. místě.

Vítězem letošního ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans se stal tovární tým SRC Kawasaki, na okruhu Bugatti triumfoval s trojicí Jeremy Guarnoni, David Checa a Erwan Nigon. Úspěch továrny Honda potvrdil druhým místem oficiální Honda Endurance Racing Team, který obhajobu loňské druhé pozice dosáhl s trojicí Sebastien Gimbert, Yonny Hernandez a Randy de Puniet. Třetí po 24 hodinách skončil tovární Suzuki Endurance Racing Team, a to s trojicí Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black.

Velmi dobře si počínal český tým Fany Gastro BMW Motorrad - by Mercury. Formace Viktora Nosse, ve které letos závodili Karel Hanika, Ondřej Ježek a Illya Mykhalchyk, řešila během závodu mnoho problémů, které jí stály hodně času, nicméně v cíli se mohli jezdci radovat z velmi dobrého 11. místa celkově a 8. místa v kategorii EWC. Cíl v Le Mans letos viděl slovenský tým Maco Racing, který po velmi tvrdé havárii musel kompletně přestavět svou Yamahu, ale do závodu se dokázal vrátit a navíc ho i dokončit, když cílem projel na 32. pozici. Na Hondě týmu RAC41 se představil také náš Honza Halbich. Bohužel štěstí neměl, když jeho tým nejprve bojoval o top ten, ale nakonec závod předčasně ukončil po 6:50 hodinách.

1. Team SRC Kawasaki France Kawasaki 839 kol / 24:00:54.139 (EWC)
2. Honda Endurance Racing Honda +1:00.550 (EWC)
3. Suzuki Endurance Racing Team Suzuki -1 kolo (EWC)