Závody u nás i v zahraničí v období od 8. října do 14. října.

Exteria Racing - Bol d'Or

Tisková zpráva týmu Exteria Racing
26.09.2018

Tým Michala Fojtíka komentuje své vystoupení na letošním ročníku vytrvalostního závodu Bol d´Or.

Michal Fojtík majitel týmu:
Lehko na cvičišti, těžko na bojišti. Asi tak by se dal náš víkend zhodnotit. Do závodu jsme vyrazili s novou dvojicí pilotu a to sice s Renatem Novoselem a s Kevinem Siederem. Ladislav Chmelík zůstal ze staré sestavy. Díky lehkému zdržení na naší straně jsme ještě použili techniku BMW a ta během celého týdne fungovala bez větších problémů a jak už to bývá, ty problémy jsme si vybrali v závodě. Po 16hod závodu náš motor ztratil výkon a bylo dojeto. Do té doby se se nám staly dva defekty, jeden malý pád, po Yartu jsme museli přezout obě gumy od oleje, no prostě divočina:-) Zase jsme dokázali dlouho držet čas prvních pěti stocků, takže rychlost máme. Taky pneumatiky Bridgestone opět dokázaly, že pro Endurance jsou top. Moc se už těšíme na rok 2019 a nové vývy a obzory

Ladislav Chmelík
Jsem rád, že jsem mohl startovat na okruhu Paul Ricard, další super zkušenost v závodu na 24h. Kvalifikace se úplně nevydařily, startoval jsem do závodu ze 45. místa, po 3h jsme se propracovali až na 25., kolegové, kteří ještě vytrvalostní závody nejeli, trochu chybovali a to nás v noci připravilo o pár míst, nad ránem se nám zastavil motor a tím pro nás závod skončil:/. Děkuji týmu a sponzorům, že jsem tady mohl jet.

Renato Novosel:
Byla to pro mě obrovská zkušenost, celý týden na okruhu Paul Ricard. Nebýt problému s motorem bychom jistě byli schopni jet o první 20 v závodě. Děkuji týmovým kolegům, mému mechanikovi Bačovi, šéfovi Michalovi a celému týmu za super práci.

Kevin Sieder:
Závod byl dobrý až do závady motoru. Měli jsme dobré tempo a celý tým dobře pracoval. Bez problému na motorce bychom jistě byli schopni jet do top 20.