KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Exteria Racing - německé finále

Tisková zpráva Exteria Eko Racing Teamu
Exteria Racing - německé finále
15.06.2018
 

Zpráva týmu Exteria Racing ze závodu World Endurance na okruhu Oschersleben.

 
Michal Fojtík ( team manager) :
Máme za sebou závod pro superstocky poslední v sezóně 2017-18 tak pojďme bilancovat – 4 starty v EWC, 4 x dojetý závod, 3x na bodech, 3x 7.místo v Superstock – Jsem na náš tým hrdý
V Německu jsme nebyli silní časově, ovšem byli jsme velice silní strategií, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Piloti odvedli skvělou a hlavně konzistentní práci (stint na Oscherslebenu trval okolo 70minut – 41kol) a také u nás stálo potřebné štěstí. Tým mechaniků udělal opět obrovský kus práce na cestě k profesionalizaci, všechny problémy senám podařilo odstranit v tréninkách.
Díky moc všem
 
Martin Choy (blue rider):
Na závěr se nám podařilo utrhnout 7 místo v kategorii Superstock, což je opět super výsledek. Dobré je, že všechny problémy jsme si odbyli v tréninkách a v závodě už pak vše fungovalo jak mělo. Tým pracoval skvěle a strategie nám taky vyšla.
 
Ladislav Chmelík (yellow rider) :
Na Oschersleben jsem se vrátil po 6 letech, kde jsem přerušil závodní kariéru s Moto3. V kvalifikaci nás trápily problémy s řazením a bylo z toho až 33. místo. Martin měl do závodu dobrý start a předával mi to kolem 25. místa. Na této trati vycházel stint něco přes hodinu jízdy, po odjetých 20 kol jsem na ceduli viděl dalších 25 a přál jsem si upadnout:-), naštěstí jsem to vždycky dovezl celý. 40 minut před cílem nás postihl pád, mechanici ale odvedli skvělou práci a mi to dovezli na 18. místě a připsali si 3 mistrovské body. Děkuji sponzorům a celému týmu, že mi umožnil jet letošní sezonu EWC. Další nás čeká už v září, tak třeba na viděnou.
 
Tomáš Zajíc (red rider)
Poslední závod EWC pro stocky se uskutečnil v Oscherslebenu. Byl to pro mě nový okruh,který jak jsem zjistil,je dost fyzicky náročný. Výměny tu jsou hodně hodně dlouhé a v závodě první stint byl nekonečný. Nikdy jsem tak dlouho nekroužil v kuse. Postupně jsme se probojovávali pořadím a při mojí poslední výměně mě někdo srazil. Naštěstí se motorka dala nastartovat a dojet do boxu,kde mechanici předvedli skvělou práci s minimální ztrátou. 18.místo celkově je pro mě perfektním výsledkem. Každému z týmu moc děkuju,odvedli jste skvělou práci a to bylo to,co mě hnalo vpřed..
 
Co nás čeká teď?
Nechte se překvapit 1.7.2018 velkým oznámením


 


Další články sekce MS Endurance