KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Exteria Racing před Sepangem

Tisková zpráva týmu Extéria KSPCS Racing by Empora
Exteria Racing před Sepangem
07.12.2019
 

Nové dobrodružství pro Extéria KSPCS Racing by Empora.


Tento týden jedeme jako tým poprvé v naší historii na závody do Asie – na dvojzávod 8hodin Sepangu. Můžete nám držet palce s těmito jezdci: Čech Dominik Juda, Maďar Balint Kovacs, Chorvat Renato Novosel. Náš superstockový bike už připlul do Malajsie po 45dnech – a my jsme už taky na cestě na tyhle úžasné závody. Náš box je 21, naše číslo motorky jako vždy 93

Michal Fojtík, manager týmu:
Jsme nadšení, že se nám podařil vrátit se mezi ty nejlepší závodníky na světě. Uděláme všechno proto, abychom ze sebe i z motorky vyždímali co nejvíce je možné a těšíme se na všechno co nám závod v Sepangu přinese.

Renato Novosel: Jsem velice vděčný Michalovi, že mi dal možnost se tohoto závodu účastnit. Už se nemůžu dočkat, až se obleču do kombinézy a vyrazíme závodit na téhle úžasné trati. Trénoval jsem hodně na Playstationu, tak snad se nám to vrátí.

Dominik Juda:
Po letošním vážném úrazu jsem zvažoval, jestli se vůbec na motorku budu vracet. Dost dlouho jsem na to neměl ani pomyšlení, chuť a byl jsem rád a vlastně stále jsem čím dál tím víc šťastnější, jak to dopadlo a že mám možnost chodit a fungovat. Nicméně závodění a adrenalin mě vždy naplňovali. Nabídka jet Sepang přišla docela brzo, nebudu lhát, moc jsem neváhal, takový nabídky se prostě neodmítají, ač jsem měl a stále mám před sebou obrovský kus práce. Nabídka přišla od Exteria Racing, za což jsem v minulosti závodil. Týmu chci moc poděkovat, že jsem dostal důvěru. Na okruh se moc těším, ač vím, že to bude velmi obtížné a bude se to řadit k nejtěžším výzvám mém životě.

Balint Kovacs:
Jsem nadšený, že moje premiéra ve world endurance bude právě zde na okruhu Sepang. Dám 100% do toho, aby byl náš výsledek co možná nejlepší a abych si užil během víkendu hodně zábavy.
 


Další články sekce MS Endurance