KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hanika má vítězství v Mistrovství světa

Foto: FIM-EWC
Hanika má vítězství v Mistrovství světa
16.12.2019
 

Brněnský závodník Karel Hanika společně s týmem YART-Yamaha vyhrál osmihodinovku v malajském Sepangu.


Ahoj všichni.
Tak mám za sebou historicky první 8H Sepang, která byla defakto 3H, a ať už se to týmu povedlo jakýmkoli způsobem, tak jsme vyhráli

Je to neskutečný pocit, po 3letech s týmem Mercury Racing BMW, kdy jsem vždycky přispěl největším dílem já, a několikrát nám uteklo pódium o vlásek. Teď byla situace taková, že podmínky a zkrácení závodu nahrály tomu, že ani já ani Broc Parkes jsme do závodu nezasáhli, a skvělou jízdou vyhrál závod pro můj tým Yamaha Austria Racing Team Niccolò Canepa. Odvedl neskutečnou práci, měl to hodně těžké, ale dal to. Samozřejmě jsem závodník, a radši bych závodil, ale v tuhle situaci bylo nejlepší pro tým aby Niccolo zůstal na trati. Tohle není soutěž jednotlivců, ale týmu, a znovu opakuji, že pro tým to bylo nejlepší takhle. I když jsem měl jet po Niccolovi, byl jsem připraven a šéf týmu se ho ve velmi krátké době na rozhodování zeptal jestli jede nebo ne. Nejdřív řekl že pojedu já, pak si to na poslední chvíli rozmyslel a rozhodl se pokračovat. Myslím, že udělal správně, protože ani já, ani Broc jsme nevěděli jaká je situace na trati, a chvíli by nám trvalo, než bysme se dostali do tempa. A navíc si myslím, že tak rychle jako Niccolo bysme nejeli, nějaká ta vteřinka navíc by tam nejspíš určitě byla.

Vážím si toho, že jsem mohl být součástí týmu, a už jen za důvěru která mi byla svěřena, že kdyby se jela klasická 8H tak jsem měl jet tři stinty po Niccolovi.

Jedna věc je ale jistá. Historie se neptá, a vítězství mě ani týmu už nikdo nevezme.

Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou práci, týmu Yamaha MACO Racing Team a Martin Maco Kuzma za možnost jet závod s továrním týmem Yamaha, rodině Vlad'ka Hanikova Nicole Haniková Karolína Matušová Viktor Noss, všem sponzorům 4SR - For Street Racing Gaerne Yamaha Racing Bridgestone Moto a všem fanouškům za obrovskou podporu.

Díky všem.

Tohle vítězství věnuji svému tátovi❤#28

 


Další články sekce MS Endurance