Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Hanika - skvělý úspěch pro český motosport

01.08.2018

Karel Hanika si pochvaluje výsledek týmu Merkury Racing v letošním vytrvalostním světě.

S 27. místem z posledního závodu, ale především 5. místem v celkové klasifikaci Mistrovství světa Endurance, se z Japonska vrátil tým Merkury Racing, vedený ikonou české silnice, Viktorem Nossem. Jeho jezdec Karel Hanika nastoupil do všech letošních závodů, a byl tak klíčovou postavou celé formace. Po závodě v Japonsku, kde letošní sezona končila, vyzdvihl brněnský závodník úspěch českého motosportu.

Karel Hanika
„Ahoj všichni, tak máme za sebou osmihodinovku v Suzuce, kde jsme skončili 14. I když to vypadá jako horší výsledek tak tomu tak určitě není, jelikož jsme startovali 27. z celkem 64 týmů, nabité spoustou japonských továren a pilotů ze světa. Hlavně se nám podařilo získat body a udržet 5. místo v MS, 1. netovarní tým. To si myslím, že je skvělý úspěch pro český motosport.
K závodu bych uvedl, že byl opravdu dost náročný, bylo to méně než měsíc od mojí tříštivé zlomeniny kličky, takže jsem nebyl 100% fit, ale 4x jsem dokázal objet co bylo potřeba, za všech různých podmínek. Tým odvedl skvělou práci, motorka fungovala celý závod, i když to pro nás bez testů nebylo jednoduché. Díky Bridgestone za skvělou podporu během víkendu, gratuluji jim k titulu s týmem FCC. Díky týmu Mercury Racing BMW za odvedenou práci, sponzorům a všem fanouškům za podporu.“