KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kvalifikaci v Sepangu vyhrála Yamaha

Foto: fimewc.com
Kvalifikaci v Sepangu vyhrála Yamaha
12.12.2019
 

Z pole position odstartuje do druhého závodu EWC aktuální sezony tovární tým Yamaha Sepang Racing.


Yamaha Sepang Racing Team (Morbidelli, Syahrin, vd Mark) získal pole position na druhý závod vytrvalostního Mistrovství světa 2020, když Franco Morbidelli v měřeném top10trial zajel čas 2:04,647. V akci jsou i čtyři čeští jezdci. V Teamu ERC Endurance startuje Ondra Ježek, který bude startovat ze sedmé pozice, když Randy De Puniet zajel v top10trialu čas 2:06,519. Karel Hanika s Maco Racing Teamem se postaví na 16. pozici poté, co po tréninkovém pádu a zranění Pawla Szkopka tým angažoval Philippa Steinmayera. Tým Energie Endurance 91 s Karlem Peškem bude startovat z 42. pozice a Extéria KSPCS Racing Team by EKO s Dominikem Jůdou se pak postaví na 47. startovní místo.

FIM World Endurance – Sepang (kvalifikace)
1. Yamaha Sepang Racing 2:04.429
2. F.C.C. TSR Honda France 2:05.146 / +0.717
3. YART - Yamaha 3 2:05.830 / +1.401
4. BMW Motorrad World Endurance Team 2:05.944 / +1.515
5. VRD Igol Pierret Experiences 2:06.102 / +1.673
6. Webike SRC Kawasaki France 2:06.133 / +1.704
7. Team ERC Endurance 2:06.293 / +1.864
8. Wójcik Racing Team 2:06.413 / +1.984
9. Honda Asia-Dream Racing with Showa 2:06.602 / +2.173
10. BMW Sepang Racing 2:06.855 / +2.426
11. Suzuki Endurance Racing Team 2:07.442 / +3.013
12. Tone RT Syncedge 4413 BMW 2:07.885 / +3.456
13. Moto Ain 2:08.056 / +3.627
14. Tecmas BMW GMC 2:08.277 / +3.848
15. Suzuki JEG 2:08.283 / +3.854
16. Maco Racing Team 2:08.527 / +4.098
-----------------------------------
42. Energie Endurance 91 2:12.200 / +7.771
47. Extéria KSPCS Racing Team by EKO 2:12.888 / +8.459

FIM World Endurance – Sepang (top 10 trial)
1. Yamaha Sepang Racing (MORBIDELLI Franco) 2:04.647
2. Honda Asia-Dream Racing with SHOWA (CHANTRA Somkiat) 2:05.440 / +0.793
3. F.C.C. TSR Honda France (HOOK Josh) 2:05.484 / +0.837
4. Webike SRC Kawasaki France (GUARNONI Jérémy) 4 2:05.826 / +1.179
5. BMW Motorrad World Endurance Team (REITERBERGER Markus) 2:06.306 / +1.659
6. YART - Yamaha (CANEPA Niccolò) 2:06.431 / +1.784
7. Team ERC Endurance (DE PUNIET Randy) 2:06.519 / +1.872
8. BMW Sepang Racing (KAMARUZAMAN Azlan) 2:06.986 / +2.339
9. VRD Igol Pierret Experiences (SIMEON Xavier) 2:07.227 / +2.580
10. Wójcik Racing Team (REA Gino)
 


Další články sekce MS Endurance