Závody u nás i v zahraničí v období od 21. října do 28. října 2019.

MS Endurance 2020 – Bol d´Or

23.09.2019

Úvodní závod Mistrovství světa Endurance sezony 2019-2020 vyhrál tovární tým SERT.

Na francouzském okruhu Paul Ricard se konal úvodní závod nové sezony vytrvalostního závodění, kterým byl nejstarší enduranční podnik této planety, Bol d´Or. Z vítězství se zde mohl radovat tovární Suzuki Endurance Racing Team, který startoval s trojicí Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black. Tým využil situace, kdy po explozi motoru stroje F.C.C. TSR Honda France odstoupil nejen tento tovární tým HRC, ale také favorizovaný tým Yamaha Austria Racing, jehož pilot Loris Baz havaroval na oleji vyteklém ze stroje Honda a skončil společně s ním v jednom plameni. Na druhém místě v závodě, jež byl kvůli povětrnostním podmínkám přerušen na dlouhých 12 hodin (od 18:00 do 6:00), skončil polský Wójcik Racing Team Yamaha, který startoval s trojicí Gino Rea, Christoffer Bergmann a Axel Maurin. Třetí místo patřilo soukromému Teamu ERC Endurance, jehož manažerem se po ukončení činnosti týmu Mercury Racing stal Viktor Noss. Satisfakcí pro českého manažera byl samotný výsledek, když jeho tým osm minut před koncem překonal tovární tým BMW a odsunul ho tak z pódiové pozice. Nicméně šok přišel několik hodin po projetí cílem, kdy byl tým diskvalifikován za překročení maximálního objemu palivové nádrže, což na třetí pozici posunulo tovární BMW Motorrad World Endurance Team.
Vynikající výsledek získal slovenský Omega Maco Moto Racing Team, který se představil s Polákem Pawlem Szkopkem, Jihoafričanem Bjomem Estmentem a naším Karlem Hanikou. Tým Martina Kuzmy se dokázal propracovat mezi nejlepší a nakonec projel cílem na pátém místě, což diskvalifikace týmu ERC vylepšila posunem na 4. pozici.
V sedle Kawasaki týmu Energie Endurance 91 byl další český zástupce letošního Bol d´Or, Karel Pešek, jež byl v cíli klasifikován na 20. pozici. Do závodu se nakonec podíval i náhradník Maco Racing Teamu, Tomáš Svitok, který s týmem LMD63 skončil na 43. pozici.