Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.

MS Endurance – Oschersleben

22.08.2015

Německý okruh v Oscherslebenu viděl třetí díl letošního Mistrovství světa vytrvalců, ve kterém triumfoval tým GMT94 Yamaha, ale ve kterém skvělého výsledku dosáhl i slovenský tým Maco Racing.

Souboj mezi týmy GMT94 Yamaha a Suzuki Endurance Racing, okořenil třetí závod vytrvalostního světového šampionátu, který se dnes konal na německém okruhu Motorsport Arena v Oscherslebenu. Osmihodinový podnik nakonec vyhrál tým GMT94 Yamaha, který v Německu startoval ve složení David Checa, Kenny Foray a Mathieu Gines a během závodní délky ujel celkem 312 kol. Se ztrátou pouhých 18,773 sekundy projel cílem tovární tým SERT, který nastoupil ve složení Vincent Philippe, Anthony Delhalle a Etienne Masson. Třetí místo na stupních vítězů pak patřilo rakouskému týmu Monster Energy Yamaha-YART, který v Oscherslebenu startoval s trojicí Broc Parkes, Greg Black a Sharidan Morais.
Na startu byl tradičně i slovenský tým Martina Kuzmy, Maco Racing Team. Ten odjel další výborný závod, v jehož cíli se radoval z celkové osmé pozice, když mezi týmy hlavní kategorie EWC skončila trojice Gianluca Vizzielo, Marco Jerman a Anthony Dos Santos na šestém místě.