KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alen Györfi pojede Daytonu200

Tisková zpráva týmu Forty Racing
Alen Györfi pojede Daytonu200
27.02.2019
 

Přední maďarský závodník Alen Györfi, účastník Alpe Adrie kategorie Superstock 600, se připravuje na debut v závodě Daytona200.


Maďarský závodník Alen Györfi, který je předním pilotem šampionátu Alpe Adria kategorie Superstock 600, se po Sándoru Bitterovi stane historicky druhým Maďarem, startujícím v závodě Daytona200, který je nejstarším vytrvalostním závodem na území USA. Závod na 57 kol po kultovní floridské dráhy Daytona se od roku 1937 jede na vzdálenost 200 mil a jezdci během něj musí několikrát měnit pneumatiky a doplňovat palivo.

Alen Györfi
„Jsem velmi potěšen, že jsme měli možnost testovat ve Španělsku. Mohli jsem jezdit pět dní ve Valencii a Almerii. Tyto dny jsou velmi důležité při realizaci mého snu, protože budu 16. března letošního roku startovat v Daytoně200. Jedná se o jeden z nejslavnějších vytrvalostních závodů na světě, ve kterém startoval z maďarských závodníků pouze Sándor Bitter. Je fantastické být dalším, kdo reprezentuje Maďarsko v závodě na dvěstě mil. Přípravy začaly již v loňském roce, ale pokud celý můj rozpočet nebyl potvrzen, mohl jsem jen trénovat a doufat. Fyzicky jsem na tom stále lépe a lépe, mám pocit, že jsem připraven na více než dvě hodiny závodění. Tento velmi zvláštní závod bude jedním z vrcholů mé kariéry, jsem si jistý, že se budu snažit vychutnat každý okamžik. I když nemám cíle ve výsledek, tak mám očekávání. Chci se dostat do první desítky mezi více než padesáti startujícími a jsem ochoten pro to udělat všechno. Můj tým i mechanici dělají skvělou práci při přípravě motocyklu, takže na nich opravdu záleží, s jakou spokojeností se můžeme vrátit domů.“
 


Další články sekce Národní série