KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bennetts Suzuki v barvách Barryho Sheena

Foto: Bennetts Suzuki
Bennetts Suzuki v barvách Barryho Sheena
04.08.2016
 

Tým Bennetts Suzuki představí o nadcházejícím víkendu na okruhu Brands Hatch, kde pokračuje britský superbikový šampionát, speciální zbarvení svých strojů, kterým oslaví 40. výročí prvního titulu Mistra světa získaného Barry Sheenem.

 
Tým Bennetts Suzuki se inspiroval slavnou livreji motocyklu Suzuki XR14, se který jezdil Mistrovství světa v roce 1976 excelentní závodník a Mistr světa, Barry Sheene. Tým Bennetts Suzuki představí své stroje GSX-R1000 ve slavných barvách připomínající barvy týmu Heron Suzukiho na okruhu Brands Hatch, kde o tomto víkendu pokračuje šampionát MCE British Superbike.
 
Barry Sheene je se stal Mistrem světa GP500 v letech 1976 a 1977. Letos si tedy připomínáme 40 let od doby, kdy tato legenda MotoGP získala první titul. K vidění v průběhu víkendu bude také originální motocykl, se kterým Sheene tento titul získal. Barry Sheene také vyhrál poslední závod Hutch 100, který se jezdil na okruhu Brands Hatch proti směru hodinových ručiček.
 
Martin Halsall (majitel Bennetts Suzuki Team)
„Barry Sheene byl můj velký hrdina a důvod, proč jsem se dostal k motocyklovým závodům. Vzpomínám si, že když jsem byl mladší, tak jsem toužebně koukal po Suzuki přes sklo prodejny v Boltonu. Velmi jsem se zajímal o způsob, jak udělat něco speciálního při letošních oslavách 40. výročí jeho prvního světového titulu. Poté, co mnoho fanoušků v 70. letech sledovalo závody motocyklů v těchto barvách, bude opravdu zvláštní, vidět naše motorky závodit ve stejné kultovní livreji.“

Další články sekce Národní série