KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BSB 2015 – finále v Brands Hatch (neděle)

Text: Fans of Smrž, foto: britishsuperbike.com
BSB 2015 – finále v Brands Hatch (neděle)
18.10.2015
 

Jakub Smrž dnes dokončil sezonu 2015 dvěma umístěními na bodovaných pozicích.

 
2. ZÁVOD - Do druhé jízdy tohoto víkendu a předposlední jízdy letošní sezóny Kuba startuje z desátého místa, tedy začátek čtvrté řady. Závod se jede opět na dvacet kol. Po včerejším špatném startu se Kuba opět vrátil k umístění zadní brzdy, klasicky na pravé noze. Doufejme, že při startu dojde ke zlepšení. Kuba rychlost má a start je to jediné co našeho jezdce brzdí od umístění v TOP5. V sedle Yamahy už Kuba ze čtyř jízd tříkrát dokončil závod v první desítce a určitě bude chtít před závěrem sezóny víc... Po dvou zahřívacích kolech závod odstartoval. Červená helma s logem Budvaru se drží po prvním kole na 17. místě. Opět velmi špatný začátek, ale do konce jízdy zbývá ještě 19 kol a může se pochopitelně stát cokoliv. Náš pilot jde po pátém kole na první bodované místo a zajíždí rychleji než čelo závodu. Veliká škoda propastné ztráty z úvodu této rozjížďky..., v případě normálního startu má Kuba rozhodně na boje o bednu Kubovo rychlé kolo prozatím znamená čtvrté místo na startu v odpolední poslední jízdě sezóny. V polovině tohoto závodu je Kuba ve skupině bojující o 11. místo a aktuálně drží 15. příčku. V momentě, kdy do konce jízdy chybí ještě pět kol, jezdí Kuba aktuálně na 14. místě. Za sebou má celkem bezpečnou díru a před sebou už bude k dostižení pouze Mainwaring na Kawasaki. Zbytek startovního pole už této dvojici poodjel. Do konce této jízdy se už nic zajímavého neodehrálo. V poslením kole byla vyvěšena červená vlajka pro pád Winfielda, který v první zatáčce doslova rozmontoval svojí Kawu. Kuba byl tak odmávnut na 14. místě a bere letos další body. Dva body do celkové kvalifikace a 14. místo rozhodně není to na co Kuba skutečně má, ale alepoň si svým časem v této jízdě polepšil a startovat do posledního závodu bude ze třetí řady, 8. místa. Doufejme v lepší začátek, letos už je to Kubovo poslední pokus a to už přeci musí vyjít ...
 
Kuba po druhé jízdě: "Dnes se mi start povedl, bohužel jsem v první i druhé zatáčce dostal bodyček a ztratil hodně pozic. Postupně jsem se probojovával dopředu a zhruba v půlce závodu se mi urval zadní brzovej kotouč, zřejmě nadměrným používáním. Do posledního letošního závodu opět pár změn a věřím, že to zas bude o něco lepší."
 
1. Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) 20 kol / 27:26.648
2. Shane Byrne (PBM Kawasaki) +3.842
3. Michael Laverty (Tyco BMW) +7.767
4. John Hopkins (Lloyds British Moto Rapido Ducati) +7.882
5. James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) +8.174
6. Lee Jackson (Buildbase BMW) +8.237
7. Luke Mossey (Quattro Plant Kawasaki) +8.411
8. Christian Iddon (Bennetts Suzuki) +8.615
9. Danny Buchan (PBM Kawasaki) +9.684
10. Dan Linfoot (Honda Racing) +12.590
--------------------------
14. Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) +18.705
 
 
 
3. ZÁVOD - Do poslední jízdy letošní sezóny Kuba startuje z osmého místa. Start se mu tentokrát podařil a v druhé zatáčce si drží osmou pozici. Během prvního kola o jedno místo přijde a po průjezdu je devátý. V druhém kole Kuba dopředu sice nejde, ale zajede rychlejší kolo, jak všech osm protivníků před ním. Toto ale nic nemění na tom, že o kolo dál už se Kuba propadá na desáté místo, když ho překoná Linfoot na Hondě, který se prokousl během dalších dvou kol na šesté místo. 96ka jede stále v přímém kontaktu s vedoucí skupinou na desáté pozici, odjeto máme momentálně šest kol. V devátém kole se Kuba posouvá o příčku výš, po chybě svého týmového kolegy, Brookese. Ten si ve třetí zatáčce škrtl motorem o obrubník a ten ho doslova poslal k zemi... 13. jezdců ve čtyrech sekundách a Kuba stále figuruje na 9. místě, takto vypadá finálová jízda British Superbike v polovině poslední jízdy. 7 kol před koncem se trhla první trojka a objektivně může Kuba pomýšlet na čtvrtou pozici. Soupeři jedou ale rychle a konec závodu se nekompromisně blíží... Celý závod se jede opravdu ve velmi vysokém tempu a všichni jezdci první desítky pravidelně jezdí časy na kolo okolo 1:26... Nebude tak vůbec lehké jít dopředu, ale i tak Kuba stále drží kontakt se čtvrtým místem a do konce jízdy aktuálně zbývají pouhá tři kola... Za sebou už má Kuba na Bridewella relativně slušný náskok. Tento náskok našemu jezdci vydrží a v cíli potvrzuje 9. místo a připisuje si na své konto dalších sedm bodů. Podtrženo sečteno Kuba ze sedmi startů na Milwaukee Yamaze dokončil čtyři jízdy v TOP10, dále 13., 14. a ve své první jízdě v Assenu těsně za body na 16. pozici.
 
Kuba po třetím záodě: "Po posledním závodě nemůžu být nespokojený, pouze 3 sekundy za podiem a jeden z nejrychlejších jezdců na trati. Bohužel nedostatek času na suchu a ne idealní zadního pérovaní mě stálo rychlost na výjezdech i rovinách a tím pádem jsem byl vždy mimo kontakt na předjíždění. Myslím, že jsme během třech víkendů udělali velký kus práce a na závěr byli v těsném kontaktu se špičkou. Velké díky všem sponzorům, rodině, fanouškům a Milwaukee Yamaha týmu za podporu Moc pro mě znamená, že jsem závěr sezóny nekoukal na televizi a mohl patřit k těm rychlejším. :-)"
 
1. Michael Laverty (Tyco BMW)
2. James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) +0.237s
3. Shane Byrne (PBM Kawasaki) +0.419s
4. Dan Linfoot (Honda Racing) +2.087s
5. Christian Iddon (Bennetts Suzuki) +2.547s
6. Luke Mossey (Quattro Plant Kawasaki) +2.710s
7. Danny Buchan (PBM Kawasaki) +2.735s
8. John Hopkins (Lloyds British Moto Rapido Ducati) +3.166s
9. Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) +3.470s
10. Howie Mainwaring (Quattro Plant Kawasaki) +5.274s
 
MCE Insurance British Superbike Championship 2015
1. Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) 703
2. Shane Byrne (PBM Kawasaki) 662
3. James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) 614
4. Michael Laverty (Tyco BMW) 601
5. Dan Linfoot (Honda Racing) 556
6. Tommy Bridewell (Tyco BMW) 545
-------------------------------
7. Luke Mossey (Quattro Plant Kawasaki) 168
8. Richard Cooper (Buildbase BMW) 156
9. Peter Hickman (RAF Reserves BMW) 150
10. Christian Iddon (Bennetts Suzuki) 146
-------------------------------
24. Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) 30


 


Další články sekce Národní série