Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.

BSB Assen 2015 – neděle

Text: Fans of Smrž, foto: Yamaha
20.09.2015

Úvodnímu showdownu superbikového šampionátu Velké Británie dominoval Australan Josh Brookes.

Warm-up - Na osychající dráze Kuba dnes ráno obsadil 4. místo. V 15-ti minutovém tréninku stihl jihočech 8 kol a i když ke konci byly místy suché fleky, trénink se jel na mokrých pneumatikách. Po Warm-upu si Kuba vyzkoušel start, který se mu mimořádně povedl. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy... Držme palce, aby takto povedený start dokázal zopakovat i v závodě

RACE1 - V první jízdě bojoval Kuba ve skupině o body. První ostrý start s Yamahou náš jezdec dokončil na 16. místě a bod mu tak unikl doslova o vlásek. Záčátek závodu byl vlažnější a i když ke konci závodu Kuba jezdil srovnatelné časy s jezdci okolo první desítky, na lepší umístění to nestačilo. Do další rundy Kubovo tým opět trochu změní nastavení R1.

16. Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) +30.059

RACE2 - Druhý závod měl velmi dramatický průběh. Když jezdci třídy Superbike najeli na grid, začalo lehce krápat. Start byl odložen a závod zkrácen z 18-ti na 17 kol. Posléze začalo ale silně pršet a závod byl přerušen a zkrácen na 15 kol. Všichni jezdci odstartovali na suchých pneumatikách, jen Kuba si dal na předek intermedium. Od začátku závodu se Kuba posouval dopředu a využíval toho, že trať nebyla ještě úplně suchá. Od pátého kola už se ale závod zrychloval a časy na kolo se blížily časům z prvního závodu. Nebylo tak vůbec jednoduché se s přední pneumatikou intermedium bez rizika udržel v první desítce.
Kuba ale bojoval až do samotného závěru a už při svém druhém startu na Yamaze Milwaukee dovezl body za 10. místo. V týmu tak panuje veliká spokojenost. Kuba po celý víkend odváděl profesionální práci, ani jednou nehavaroval a nakonec získal 6 bodů. Gratulujeme

Kuba po neděli:
"Byl to těžký víkend po tříměsíční pauze, na jiné motorce a s omezeným časem na motorce kvůli počasí. Ale já i Milwaukee Yamaha jsme udělali maximum a odměnou bylo 10. místo v druhém závodě. Byl to můj první víkend R1 a jsem spokojen s pokrokem, který jsme během víkendu udělali a práci s týmem Shauna Muira jsem si moc užil. Celý tým mi hodně pomáhal adaptovat se na jiný jízdní styl, který R1 potřebuje a upravit nastavení, aby se mi jelo snadněji a víc mi vyhovovala. Ještě jednou díky všem"