KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. srpna do 19. srpna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Druhý mokrý závod pro Vostatka

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
Druhý mokrý závod pro Vostatka
08.06.2017
 

Po závodech v Barceloně se Ondřej Vostatek spolu s týmem ETG Racing přesunul na trať v Alcarasu, další destinace španělského šampionátu CEV. Po slunečném dvoudenním tréninku nastoupil v kategorii Pre-moto3 do mokré kvalifikace i mokrého závodu.

 
Během tréninků ve čtvrtek a v pátek Ondřej zajížděl velmi dobré časy, ale před kvalifikací se razantně změnilo počasí a začalo pršet. Vytrvalý déšť provázel celou kvalifikaci a trval i během celého závodu. Na mokru se týmu bohužel nepodařilo najít takové nastavení motocyklu, aby se na něm Ondřej cítil dobře. Za těchto podmínek kvalifikaci dokončil pouze na 20. místě z celkem 27 jezdců.
 
V závodě Ondřej skvěle odstartoval a dostal se o několik pozic dopředu, ale v zatáčkách mu chyběla potřebná jistota a zkušenosti starších soupeřů. Přestože svou jízdu neustále během závodu zlepšoval, do cíle dojel až na 17. místě.
 
Jan Vostatek po závodech řekl:
 
„Trpělivě sbíráme další zkušenosti, kterých na vodě příliš nemáme. Také se projevuje to, že jsme velice často na cestách a na závodech, takže nezbývá tolik času na trénink, kolik by bylo potřeba. Ondřej ke všemu musí zvládat i školu, kterou v žádném případě nechceme zanedbávat a je u nás na stejné úrovni jako závodění, obzvlášť teď na konci školního roku. Proto bych dnes rád poděkoval za velkou trpělivost všem učitelům a učitelkám, kteří to s námi nemají jednoduché a pomáhají nám vše zvládat a občas i přimhouří oko.“
 
„Teď nás za chvíli čekají prázdniny, tak bude větší prostor pro plánování dalších tréninků. Věřím, že se budeme dále postupně zlepšovat a budeme se moci podělit o čím dál lepší výsledky.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.


 


Další články sekce Národní série