KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Exteria Racing – Slovakiaring

Tisková zpráva týmu Exteria BMW Racing
Exteria Racing – Slovakiaring
22.05.2016
 

Tisková zpráva týmu Exteria BMW Racing z okruhu Slovakiaring.

 
René Skalický:
Sobotní ráno začalo deštěm a kombinace horších gum, mokrým asfaltem a chtíčem urvat par vteřinek k dobru pro lepší startovní pozici se vymstila. Před posledním horizontem mě předběhl zadek a já i motorka jsme se klouzali hezky do kačírku. Odpoledne přestalo pršet, ale se startem závodu odstartoval i déšť. Já nechal suché slicky a doufal, že přestane pršet. Stalo se a já mohl začít tahat. V posledním kole jsem dojel Bittmana a Hartla a hledal místo kde je předjet, to se bohužel nepovedlo. Dojel jsem 2. ze slovenskou licencí a celkově 7. Úžasný závod a ten pocit byl k nezaplacení. Během nedělního tréninku mi v jedné zatáčce podvozek úplně ztvrdnul a poslal mě k zemi. Tím pro mě první závody Alpe Adria skončily. Shrnuto a podtrženo, nevyzpytatelné počasí, dobře fungující tým a super lidi kolem, nádherný pocit z umístění, zklamání a lítost při poškození motorky.
 
Radek Kubišta:
V sobotu jsme vyjeli pouze jednou. Přišlo nám zbytečné trénovat na vodě, v neděli mělo být na naší kvalifikaci a závod sucho. V kvalifikaci jsem si vyjel čtvrté místo na roštu a donastavili jsme motorku pro závod. V závodě se mi podařilo dobře odstartovat a po pár kolech jsme v těsném kontaktu poodjeli ve čtveřici zbytku pole. Já jsem se po zajetí nejrychlejšího kola závodu posunul na třetí místo a následně jsem si rozplánoval útok. Bohužel se nám stala chyba s benzínem a v předposledním kole mi začala motorka vynechávat z nedostatku paliva. Následoval propad na čtvrté místo a doskákání do cíle. Máme radost, že rychlost máme solidní a budeme se snažit bojovat o stupně vítězů.
 
Martin Hnilica:
Na první závod IMRC jsem se hodně těšil, ale bohužel nedopadl tak jak bych si představoval V pátek jsem si dal jeden trénink, abych vyzkoušel nově poskládaný motor. Vše fungovalo a já byl spokojeny Sobota byla na vodě, takže žádné velké riskování, šlo jen o trénink. V neděli ráno nás čekala kvalifikace. Počasí se zlepšilo, vše vypadalo dobře, bohužel v třetím kole mi na nečistotě ustřelilo kolo a motorku jsem zahodil. Bohužel už nebyla možnost opravit motorku na místě. Doufám, že jsme si už tu smůlu všichni vybrali ;) Jinak všem děkuji za podporu
 
Roman Hnilica:
První závod letošní sezóny na Slovakia ringu byl docela náročný. V pátek jsem vyjel na trať jenom vyzkoušet novou motorku a projet si trať. Sobota ráno začala deštěm, ale to mě neodradilo vyzkoušet si trať za mokra. Moc se to nepovedlo a tak přišel pád. Ale naštěstí v malé rychlosti takže se motorka mohla hned připravit na odpolední trénink. Ten už se jel za sucha a bez nehod. V neděli odpoledne se počasí umoudřilo a tak se jel závod na suchu. Bohužel ale po vydařeném startu po ujetí asi 300m selhala technika a pro mě závod skončil. Teď mi zbývá jenom dát motorku dohromady a těšit se na další závod v Maďarsku.


 


Další články sekce Národní série