KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. února do 10. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Řeháček bodoval ve Španělsku

Tisková zpráva Filipa Řeháčka
Filip Řeháček bodoval ve Španělsku
29.06.2018
 

Filip Řeháček ve španělském mistrovství PreMoto 3 drží umístění v Top 10.

 
O uplynulém víkendu se ve Španělsku na okruhu Circuito de Navarra konal v pořadí už třetí závod letošního mistrovství Španělska Campeonato de España Cetelem de Velocidad, kde v kategorii PreMoto 3 jede i český závodník Filip Řeháček, člen Brno Circuit Junior Racing Team. Po prvních třech závodech, kdy na jaře předcházely závody v Albacete a Barceloně, drží Filip velmi dobré celkové deváté místo, což je v silně obsazeném mistrovství Španělska výborný výsledek.
 
Závodní víkend v Navaře začal čtvrtečními a pátečními tréninky, po kterých následovaly dvě kvalifikace v sobotu a nedělní závod. V první kvalifikaci musel Filip kvůli problémům s přední brzdou zajet už po prvním kole zpět do boxu, čímž ztratil cenných 10 minut z celkových 25 určených pro tuto kvalifikaci, ale následnou povedenou jízdou vyjel šestý nejrychlejší čas a získal potřebný optimismus do druhé kvalifikace. V té se bohužel nepodařilo čas zlepšit, což ale i tak stačilo na výborné osmé místo na startu a třetí řadu.
 
„Mrzí mě ztracený čas kvůli závadě na přední brzdě z první kvalifikace, ale s následným časem i celkovým tempem můžu být spokojen. V druhé kvalifikaci se mi už nepodařilo zrychlit, ale zapracovali jsem na nastavení motorky do závodu a čas, který jsem v první kvalifikaci zajel jako svůj nejlepší, jsem v té druhé dokázal bez problémů zopakovat a navíc jsem našel pár míst, kde byly rezervy,“ prohlásil Filip v sobotu po obou kvalifikacích.
 
Do nedělního závodu Filip nastoupil ve velké pohodě a s motivací zajet co nejlepší výsledek. Po startu z osmého místa se propadl na devátou pozici, ale už v prvním kole získal osmé místo zpět a ve druhém kole zajel dokonce čas, který v celém hodnocení závodu patřil mezi sedmý nejrychlejší. Ve třetím kole si ale český jezdec vybral svůj díl závodnické smůly, kdy při snaze o předjetí jezdce na sedmé pozici spadl. Jednalo se naštěstí o lehký pád, po kterém se Filipovi podařilo vrátit do závodu a začal stíhací jízdu, kdy i přes pád závod dokončil na 14. místě a domů si tak veze další dva španělské body.
 
„Šampionát je velmi dobře obsazen, jsou tu vynikající piloti, velmi silná konkurence a pro mě je to skvělá škola i čest soupeřit s tak dobrými závodníky. Před začátkem sezony byl cíl dostat se v každém závodě aspoň na body, teď jsem po třech z celkových šesti závodních víkendů na 9. místě, což je rozhodně víc, než jsem čekal. Na druhou stranu se na motorce cítím závod od závodu lépe a ve zbývajících závodech se budu snažit útočit na Top 5. V celkovém pořadí bych se rád posunul ještě o jednu nebo dvě příčky nahoru. Jezdit na motorkách jsem začal poměrně pozdě, někteří moji soupeři jsou ve věku, kdy já teprve seděl na minibiku, o to víc chci ale všem ukázat, že jsem schopný v tvrdé španělské konkurenci obstát,“ dodal Filip po hořkosladkém závodním víkendu.


 


Další články sekce Národní série