KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Halbich do konce sezony jenom jako divák

Foto: superbike-idm.de
Halbich do konce sezony jenom jako divák
14.09.2016
 

Jan Halbich se kvůli zranění z pádu v holandském Assenu již letos na závodní motocykl neposadí.

 
Bohužel mám špatné zprávy. Před měsícem jsem v holandském Assenu při prvním mokrém tréninku dostal hightsider. Bylo to v pomalé rychlosti, což bylo o to horší, protože při snaze pád  zachránit mě motorka kopla před sebe a když jsem byl ve vzduchu, tak jsem se ještě pravděpodobně držel řídítka, ruka se mi opřela o plexisklo nebo kapotáž, přičemž došlo k velkému přetížení pravého bicepsu, který se následně přetrhl.
 
Zranění, které mám, si žádá minimálně 6 týdnů s ortézou bez jakékoliv zátěže na biceps.Po konzultaci s MUDr..Kebrlem, jsem usoudil, že sezonu nebudu moct dojet. Je zde příliš velké riziko, že by se zranění obnovilo, nebo že bych si způsobil další kvůli nedostatku fyzické kondice..
 
S týmem jsme se rozhodli počkat, až budu zcela zdravý a připravený znova závodit. Chtěl bych se omluvit všem fanouškům,sponzorům a týmu. Budu se snažit dělat vše proto, abych co nejdříve opět usedl na motorku.
 
Momentálně chodím přes týden pomáhat do práce a o víkendech chodím s přítelkyní na výšlapy do hor v rámci tréninku na nohy.
 
Pokud někdo pojede na Lausitzring a chtěl by si popovídat, tak budu v depu po celý víkend :)
 
Chtěl bych se omluvit všem fanouškům,sponzorům a týmu.
 
Děkuji za podporu.


 


Další články sekce Národní série