KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. července do 22. července.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Halbich na Nürburgringu dvakrát v top ten

Foto: facebook.com/janhalbich (Felix Wiessmann / FW-Fotografie)
Halbich na Nürburgringu dvakrát v top ten
16.05.2017
 

Český motocyklový závodník Jan Halbich má za sebou první závodní víkend s novým modelem Hondy, vytěžil z něj dva top 10 výsledky.

 
Okruh Nürburgring o uplynulém víkendu hostil úvodní kolo německého silničního šampionátu Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft. Na dráze byl také náš Jan Halbich, který mezi pětatřiceti jezdci kategorie Superbike startoval s novým modelem Hondy CBR1000RR SP2, a přestože tomuto modelu ještě chybí mnoho závodních komponentů, dokázal se náš jezdec probít na dva top ten výsledky, když v prvním závodě dojel devátý a ve druhém si polepšil na sedmé místo.
 
Jan Halbich
„Máme za sebou první náročný víkend s novým modelem. V prvním závodu se mi moc nepovedl start a hodně jsem se propadnul. Závod byl po pár kolech přerušen kvůli dešti. Byl vyhlášen mokrý závod. Byl jsem hodně nervózní, protože jsem v pátek nevyužil mokrého tréninku a neměl jsem už možnost zkusit si jízdu na vodě, poslední jízda loni na vodě pro mne znamenala konec sezony s přetrženým bicepsem. V průběhu závodu jsem se začal cítit dobře a prokousal jsem se na P9. Druhý závod byl suchý a po tvrdých soubojích jsem dokončil na P7. Z víkendu si odvážíme cenné body a chuť zlepšovat nový model Hondy.“


 


Další články sekce Národní série