KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jan Halbich o Zolderu

Text: Jan Halbich
Jan Halbich o Zolderu
12.07.2017
 

O uplynulém víkendu proběhlo druhé kolo šampionátu IDM, během kterého se mi s novým modelem Honda CBR1000 dařilo.

 
Jan Halbich
Během volných tréninků jsem byl schopný zajíždět časy na předních příčkách a třetí trénink na polosuchém povrchu jsem vyhrál, což byla dobrá motivace před kvalifikacemi.
 
V první kvalifikaci jsem se umístil na 4. místě. Na motorce jsem se cítil dobře a s výsledkem jsem byl spokojený. V druhé kvalifikaci jsme zkoušeli simulaci závodu, protože jsme měli obavy ohledně výdrže zadní pneumatiky. Pořadí zůstalo nezměněné a já tím pádem startoval ze druhé řady.
 
V prvním závodě se mi podařil start a dostal jsem se na třetí místo, ale bohužel se objevil technický problém s elektronikou. Snažil jsem se to vyřešit, ale během pár kol jsem se propadnul až na 25.místo. V závodě jsem přesto pokračoval a nakonec dojel na 15. místě.
 
Ve druhém závodě se mi start opět povedl a zařadil jsem se na 3. místo. Technický problém se objevil znovu, ale tentokrát už jsem s ním dokázal jet. Třetí pozici jsem držel více než půl závodu, poté jsem byl pár kol čtvrtý, dostal jsem se zpátky do tempa a připravoval se na předjetí zpět, naneštěstí jsem dostal hightsider a upadnul jsem. Závod byl přerušen a tím, že se podle pravidel počítá poslední průjezd cílovou čárou, jsem byl klasifikován na čtvrtém místě.
 
S motorkou se stále učíme a doufáme, že v co nejbližší době Honda uvolní kitové díly, abychom byli více konkurenceschopní.
 
Za dva týdny nás čekají další závody na okruhu Schleiz nedaleko českých hranic.


 


Další články sekce Národní série