KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jirka Mrkývka šampiónem

Tisková zpráva Jirky Mrkývky
Jirka Mrkývka šampiónem
13.10.2016
 

Jiří Mrkývka se stal mistrem Evropy kategorie Superstock600 Junior.

 
I letošní ročník šampionátu Alpe Adria se již klasicky zakončil na slovenském okruhu Slovakiaring. Počasí bylo pro závody jak dělané a tak celému týmu Willi Race Team si poslední závodní víkend pořádně užít.
 
Pro Jirku to znamenalo úspěšně ukončit první sezonu ve třídě Superstock600 Junior, kde s 90 bodovým náskokem na druhého Patryka Pazeru vybojoval titul Mistra Evropy této kategorie. Jirkovy výkony po celou sezónu se neztratili ani mezi dospěláky kategorie Superstock600 kde v celkovém pořadí vybojoval 10. místo. Nebudeme ale předbíhat a podíváme se jak celý víkend viděl teprve 16letý Jirka Mrkývka.
 
Jirka: “Celý víkend probíhal velmi dobře. V pátek jsem první trénink vynechal, protože nebylo dostatečné teplo a nechtěl jsem nic riskovat. Třetí trénink jsem vyhrál a s chováním motorky jsem byl velice spokojen. Poslední a taky oficiální trénink mnoho jezdců zrychlilo a já se posunul až na sedmou pozici. Byl jsem velice překvapený, jak mnoho jezdců zrychlilo a bral jsem to jako výzvu do dalšího dne kdy mě čekala kvalifikace a závod.
V sobotní kvalifikaci jsem dojel na sedmém místě, z čeho jsem nebyl až tak moc spokojený. Zajel jsem ale maximum, co jsem mohl a zlepšil i svůj osobní rekord.
Do prvního závodu jsem měl špatný start a najížděl do první zatáčky až na desátém místě. Během prvního kola jsem se dostal na šestou pozici, kterou jsem si držel celý závod. Věděl jsem, že jsem mohl držet tempo s první skupinkou, ale kvůli technickým problémům to nebylo možné. Motorku jsme do nedělního warm-upu opravili. Ve warm-upu vše fungovalo, jak mělo, a byl jsem připravený do druhého závodu.
Ve druhém závodě jsem měl ale opět špatný start a opět vyjížděl z poslední zatáčky na desátém místě. V prvním kole jsem udělal velký progres, když jsem se dostal na páté místo. První skupinka se vzdalovala a tak jsem musel předjet jezdce přede mnou a začít stahovat. Když jsem se přidal do souboje o první místo tak to bylo nahoru a dolů, chvilku jsem byl i na druhém místě. Byl to velký boj a moc jsem si to užíval. Nakonec jsem cílem projel čtvrtý. Byl jsem celkem smutný, že jsem nedokázal dojet na bednu, ale zároveň jsem velice spokojený a jsem rád, že jsem potvrdil tvrzení ze soboty.”


 


Další články sekce Národní série