KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal Šembera do polského šampionátu

Tisková zpráva Michala Šembery
Michal Šembera do polského šampionátu
18.02.2016
 

Minulá sezona byla pro Michala Šemberu jedna z nejlepších, a to i přesto, že se nevyvaroval několika pádů a tím pádem i nedokončených závodů. I tak ale skončil s týmem Willi Race celkově druhý v hodnocení šampionátu Alpe Adria ve třídě Superstock 1000. Jeho výsledky byly také oceněny v rámci BMW Race Trophy v Mnichově, kde si v listopadu převzal cenu za celkové čtrnácté místo.

 
Na litrovém BMW jel Michal již třetí sezonu, přičemž by v této kategorii chtěl pokračovat i nadále. Tým Willi Race se ale rozhodl pro přestup do šestistovkové kategorie a tak byla pro Michala zimní pauza hlavně prostorem k hledání nového angažmá. Po zvážení několika nabídek se nakonec Michal rozhodl pro spolupráci s polským týmem Golden Bros. Racing a s tím i pro přesun do polského šampionátu.  I nadále bude tedy Michal pokračovat s litrovou BMW, tentokrát ale v kubatuře Superbike. Polský šampionát se skládá z celkem šesti závodních víkendů, přičemž tři z nich se odehrají v polské Poznani a zbylé tři se pojedou spolu se závody Alpe Adria. Čeští fanoušci tedy Michala určitě uvidí na Pannoniaringu, Slovakiaringu, ale i v českém Mostě. Před samotnou sezonou, která pro polský šampionát začíná v druhé polovině května, čeká Michala s novým týmem také testování.
 
Michal Šembera:
„Jsem šťastný, že jsme konečně dospěli ke vzájemné dohodě. Je to pro mě skvělá příležitost a neskutečně se těším, bude to pro mě nová výzva. Tratě znám všechny, tudíž by to nemělo být nic nového. Celý tým jsem osobně navštívil ve Varšavě, atmosféra a přijetí do týmu bylo skvělé, hrozně se mi líbí jejich zapálení pro věc. Nemůžu se dočkat, až poprvé usednu na motocykl a budu se moct svést. Strašně moc rád bych poděkovat Lukaszi Zlotnickému  a jeho týmu za tuto příležitost a budu se snažit mu to vrátit co nejlepšími výsledky. Rád bych také poděkoval všem svým partnerům, rodině a všem co mě podporují, bez nich by to nešlo.“


 


Další články sekce Národní série