KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. do 19. ledna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Patrik Carda zakončil sezónu pódiem

TZ Patrika Cardy
Patrik Carda zakončil sezónu pódiem
30.09.2019
 

Poslední závod letošní sezony zakončil český závodník Patrik Carda na německém okruhu Hockenheimring vydřeným třetím místem a s šampionátem se rozloučil pódiovým umístěním.


Poslední podnik letošní sezony a šampionátu ADAC Junior Cup celkově absolvovali závodníci na německém okruhu Hockenheimring. Šampionát mladých motocyklových talentů, ze kterého za 27 let jeho existence vzešli i závodníci jako Stefan Bradl, Marcel Schrötter nebo Thomas Lüthi, totiž definitivně končí.

Celý víkend v Německu pronásledovalo velmi proměnlivé počasí, kdy se většina tréninků jela na mokré trati. Patrik Carda se tak společně se svým týmem musel adaptovat na trať, na které ještě nikdy nejel, a zároveň se vyrovnat i s neustálými změnami počasí.

Postupným zlepšováním Patrik dosáhl na páté místo v kvalifikaci a v sobotním závodě vybojoval díky třetímu místu další pódiové umístění.

Patrik Carda: „Začátek víkendu v Německu nebyl vůbec snadný, na této trati jsem nikdy předtím nejel, a ještě vše komplikovalo počasí, nakonec se mi ale první mokrý trénink podařilo dokončit na druhé pozici, což mi dodalo velkou motivaci. V kvalifikaci jsem vybojoval páté místo s minimální ztrátou na prvního. Před závodem začala trať osychat, takže jsme na poslední chvíli nasadili suché pneumatiky. V úvodu jsem ztrácel, protože do té doby jsem na této trati jel pouze na mokru, od pátého kola jsem jel v závěsu s Lukášem a začali jsme tahat tak, že jsem 3 kola před cílem dojel vedoucí skupinu. Chvíli jsem jel druhý, ale v závěrečném tvrdém souboji jsem uhájil třetí místo. Byl to skvělý rok a mám velkou radost z toho, že jsem sezonu zakončil pódiem. Velký dík patří všem sponzorům a fanklubu, který mne přijel podpořit. Věřím, že se nám podaří pro sezonu 2020 postoupit do IDM, kde bychom chtěli jet Supersporty 300 nebo 600.“


Další články sekce Národní série