KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení ME Stock 250-4T

Tisková zpráva FIM Europe
Představení ME Stock 250-4T
28.01.2015
 

V italském Terstu proběhla prezentace Alpe Adria Teamu Italia, v rámci které byl představen projekt nového šampionátu European Stock 250 4 Strokes Championship.

 
Italská Terst zažil představení nového šampionátu European Stock 250 4 Strokes Championship, který se pojede v rámci mistrovství Alpe Adria. Speciálním hostem večera byl Jan Witteeven, holandský inženýr, který stál u vítězství více než čtyřiceti závodů Mistrovství světa v off-roadovém šampionátu a silničním Grand Prix. Pan Witteveen vysvětlil technické vlastnosti motocyklů, které se mohou zúčastnit tohoto nového Mistrovství Evropy.
 
„Tato série je nápad, který zde opravdu chyběl,“ vysvětloval pan Witteveen. „Přechod z minibike do Moto3 je těžký, čtyřtaktní kategorie Stock 250 je ideální série pro střední kategorii motocyklů, které mají přibližně 90 kilo a jejich výkon je dobře vyvážený mezi 35-36 koňské síly a je stejný pro všechny motocykly. Díky jednotné elektronice bude motocykl stát méně než 10000 Eur. To vše samozřejmě neznamená, že to není motocykl bezpečný nebo plnohodnotný. Znamená to pouze, že nebude mít drahé materiály, jako karbon, titan nebo hořčík. Vše je pouze z hliníku a oceli, což je pro výrobu motocyklu dobré. Tyto motocykly připomínají stroje 125 Sportproduction z devadesátých let a šampionát sérii, v jaké se objevili jezdci jako Capirossi, Biaggi a Rossi.“
 
Jeden z motocyklů, které se zúčastní nové série, byl hlavním protagonistou akce. Tento stroj byl vyroben dílnou Itala Franca Mora, ale série je otevřená pro všechny konstruktéry.
 
„Nový European Stock 250 Championship vzbuzuje velkou pozornost,“ prohlásil pan Luigi Favarato, prezident Alpe Adria Motocykl Union. „Týmy a jezdci z Francie, Španělska, Německa, Holandska, Slovenska, České republiky a Itálie se již zaregistrovali k účasti v této sérii. V příštích týdnech budeme prezentovat šampionát v ostatních evropských zemích Alpe Adria regionu. Jsme hrdí na to, že jsme se stali organizátorem tohoto nového šampionátu, který se bude pořádat při šampionátu Alpe Adria. Série nabídne mnoha mladým jezdcům příležitost získat důležité zkušenosti ve své sportovní kariéře.“
 
Během akce byl představen kalendář European Stock 250 Championship. Jedná se o data:
17. 04. 2015 Adria Raceway (Itálie)
31. 05. 2015 Pannonia-Ring (Maďarsko)
21. 06. 2015 Grobnik (Chorvatsko)
19. 07. 2015 Most (Česká republika)
09. 08. 2015 Hungaroring (Maďarsko)
13. 09. 2015 Slovakia Ring (Slovensko)

Další články sekce Národní série