KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Těžká sezona Michala Filly

Tisková zpráva Michala Filly
Těžká sezona Michala Filly
16.08.2016
 

Druhá sezona Michala Filly v německém IDM měla být o poznání lepší než ta první. Všechno je ale jinak a letošní ročník je spíše noční můrou.

 
Po zranění ramene Michal vynechal oba první podniky na Lausitzringu a Nurburgringu, vrátil se na okruhu Lausitzring, kde se postupně dostával do tempa, ale v prvním závodě přestala fungovat přední brzda a druhý pro bouřku zrušili úplně. Dalším podnikem byl Zolder. Zde už Michal bojoval o přední příčky, ale porucha řazení a prasklý zadní tlumič nakonec veškeré snažení zničily. Druhý závod byl bohužel ještě horší, domácí jezdec po startu nedobrzdil a smetl 4 lidi, včetně našeho jezdce. Ten dopadl na pravé rameno, které bylo opět hodně pochroumané. Tím pádem musel vynechat domácí podnik Alpe Adria cupu v Mostě a závod na Schleizu. Další comeback proběhl o uplynulém víkendu v Assenu. Nedoléčené zranění ramene ale jízdu příliš limitovalo a tak časy nebyly zrovna nejlepší. Přesto se Michal chtěl poprat aspoň o pár mistrovských bodů. Jenže to by nebylo, aby se zase něco nepokazilo. Po pár kolech přestalo fungovat rychlořazení a to na motocyklu BMW znamená docela velkou ztrátu. Michal tedy zamířil do boxů. Po opravě ještě vyrazil vyzkoušet stroj a objel většinu závodu. Bohužel do druhého závodu už kvůli velkým bolestem ramene vůbec nenastoupil.
 
Michal Filla:
„Je to letos opravdu frustrující sezona. Přes všechno snažení mě i týmu se vždy něco pokazí. Brzdy, řazení, podvozek, chyba jiného jezdce.. je toho opravdu hodně. Navíc, když už se vrátím někde na trať, tak je to spíše trápení s nedoléčeným zraněním nebo technikou. Tím pádem jezdím pomaleji než bych měl a mohl a to je jen další ubíjející prvek. V každém případě ještě letošní sezona neskončila a já se pokusím dostat do kondice, ve které bych mohl zajet ještě nějaký dobrý výsledek. Moc si vážím lidí, kteří mě podporují jakýmkoli způsobem a fandí nám i nadále.“


 


Další články sekce Národní série