KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Troy Bayliss se vrací k závodění

Foto: Ducati
Troy Bayliss se vrací k závodění
14.12.2017
 

Legendární australský superbikový Mistr světa Troy Bayliss se vrací na závodní dráhu, pojede australský superbikový šampionát.

 
Legenda WorldSBK a několikanásobný šampión Troy Bayliss, se v roce 2018 vrátí k aktivnímu závodění, a to se svým vlastním týmem Desmosport Ducati v australském superbikovém šampionátu. Osmačtyřicetiletý Australan naposledy závodil ve svém domácím šampionátu v roce 1997, než se s týmem GSE Racing přesunul do britského mistrovství kategorie Superbike, a následně do amerického šampionátu AMA Superbike, ze kterého se v roce 2000 přesunul do Mistrovství světa Superbike, když nahradil v továrním týmu Ducati toho roku zraněného a následně kariéru končícího, Carla Fogartyho.
 
„Testoval jsem motorku a mnoho mil jsem najezdil při trénování a závodění ve třídě 300,“ říká Troy Bayliss. „Zpočátku jsem chtěl vidět na motocyklu jezdit mladého chlapce, ale když jsem si to vyzkoušel, cítil jsem, že musím nastoupit do šampionátu a pokusit se o to, abych získal nedostižný australský superbikový titul. Určitě mám pocit, že v něm mám něco nedokončené. Mám hodně práce pokud jde o kondici, ale po testování motocyklu a ježdění na Adelaide Motorsport Festivalu cítím, že jsem připraven pro tento úkol.“


 


Další články sekce Národní série