KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Praze zasedala Alpe Adria

Tisková zpráva Alpe Adria Motorcycle Union
V Praze zasedala Alpe Adria
10.12.2018
 

O víkendu se v Praze konala zasedání Valná hromada Alpe Adria Motorcycle Union.


Valná hromada Alpe Adria Motorcycle Union se konala v sobotu 8. prosince 2018 v budově Autoklubu České republiky v Praze. Zástupci šesti AA federací ACCR, AMF, AMZS, MAMS, HMS, SMF a dva z hostujících federací PZM a MS BiH, byli přítomni na jednání valné hromady a příslušných komisí. V první části setkání prezident AAMU pan Attila Nagy informoval o nové registraci AAMU v Chorvatsku. Po první části setkání se konaly volby na další období:

Pan Nagy byl zvolen novým Prezidentem AAMU, viceprezidentem byl jmenován Martin Suchy a generálním tajemníkem pan Dean Grbac. Také se uskutečnilo jmenování předsedů jednotlivých komisí. Šéfem komise silničních závodů se stal pan Martin Hejduk, komise endura pan Sandor Sasvári, viceprezident enduro komise odpovědný za extremní enduro pana Davor Komšić.

Během valné hromady byly schváleny všechny výsledky ze všech disciplín sezóny 2018. Na závěr setkání bylo oznámeno, že příští 38. zasedání Valného shromáždění AAMU se bude konat v listopadu 2019 v rakouské Vídni. Pro rok 2020 chce Valné shromáždění AAMU uspořádat SMF v Bratislavě.

Komise - Silniční závody
Jednání komise AAMU pro závody na okruzích, které předsedal pan Martin Hejduk, začalo po skončení zasedání valné hromady. Martin Hejduk byl spokojen se sezonou 2018. Po třídě FIME Supersport300, která byla představena v AAIMC v sezoně 2017, bude další kategorií pořádanou Alpe Adrii, kategorie FIME Superstock 1000 Cup. Lutec Racing byl nový promotér sezony 2018 pro závody poháru FIME Europe Cup a AAIMC a oni odvedli vynikající práci. Také všichni ostatní členové komise velmi poděkovali všem členům organizace Lutec Racing za jejich vynikající práci v sezoně 2018. Na setkání se hodně diskutovalo o nových technických a sportovních pravidlech pro sezonu 2019.

Komise - Vintage
Bylo navrženo, že zasedání pracovní skupiny uvnitř komise CCR pro vintage a classic závody se bude konat počátkem ledna 2019.

Komise - Enduro & Enduro Extreme
Setkání se bude konat až na konci letošního roku.

Také byl velký zájem o akce Alpe Adria Minimoto, Speedway, Trial a také o národní poháry Alpe Adria Motocross.

Před nově zvoleným vedením AAMU, ale také před všemi komisemi, je mnoho nadcházející práce.

.


Další články sekce Národní série