KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Val Debise zůstává závodit v USA

Foto: Team Hammer
Val Debise zůstává závodit v USA
14.12.2016
 

Valentin Debise pokračuje ve svém americkém dobrodružství, Francouz prodloužil smlouvu s Teamem Hammer.

 
Team Hammer prodloužil smlouvu s francouzským závodníkem Valentinem Debisem, kterého český fanoušek zná z působení v týmu Honzy Sasky. Sympatický Francouz pojede i v roce 2017 šampionát MotoAmerica AMA/FIM North American Supersport, ve kterém chce s motocyklem Suzuki GSX-R600 bojovat o titul.
 
Letos Debise v USA debutoval a všechny doslova šokoval nejen celkovým třetím místem, ale především ziskem jedenácti pódii, a to včetně vítězství na americkém kultovním okruhu Road America v Elkhart Lake.
 
„Když jsem poprvé přiletěl do Ameriky, tak jsem nevěděl, co můžu očekávat,“ říká Valentin Debise. „Byl jsem daleko od domova, úplně sám a nebyl si jistý, co bych mohl dokázat. Naštěstí jsem našel skvělý tým, který mne podporoval, i v nejtěžší době. Zůstal jsem klidný, tvrdě trénoval a jezdil tak tvrdě, jak to jen šlo. To vše se vyplatilo a společně jsme během každého víkendu skončili na stupních vítězů. Nemohl jsem být víc hrdý na to, co jsme v roce 2016 dosáhli. Jsem nadšený, že se v roce 2017 vrátím. Šampionát MotoAmerica má fantastické fanoušky, dychtivé k závodění. Použijeme to, co jsme se naučili v minulém roce a uděláme vše, abychom mohli bojovat o titul.“


 


Další články sekce Národní série