KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vostatek opět na bodech

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
Vostatek opět na bodech
25.09.2017
 

V Talent Cupu Ondřej Vostatek opět na bodech, v CEVu mění tým.

 
16.- 17. září 2017 se po prázdninové přestávce vrátil Ondřej Vostatek spolu s ostatními jezdci k závodění v seriálu Juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol, aby navázal na své dosavadní úspěchy. Po bodech z deštivého Albacete, skvělém 8. místě z Barcelony, stíhací jízdě z 24. místa na osmé ve Valencii a zisku dalších bodů z větrného Estorilu, vybojoval další body i v Jerezu a je jedním ze tří jezdců, kteří pokaždé dokončili závod na bodovaném místě.
 
V Jerezu se Ondrovi dařilo v úvodním tréninku, kde patřil mezi prvních pět nejrychlejších jezdců. V pátek se ještě zrychlilo a Ondra začal mít problém ze zadní pneumatikou, která dobře fungovala pouze 10 kol. Bylo proto nutné ji pošetřit, aby vydržela v kvalifikaci i závodě. Do kvalifikace Ondřej nastoupil v 9 hodin ráno a při teplotě pouhých 13 stupňů, kdy nastavení motocyklu a zadní pneumatika vydržela pouze šest kol. Ondra tak dokončil kvalifikaci s roztrhanou pneumatikou na 17. místě. Do druhé kvalifikace se udělaly změny v nastavení motocyklu a Ondra vyjel na roztrhané pneumatice, aby se vyzkoušelo, zda se nové nastavení projeví pozitivně. Po 10 minutách bylo jasné, že to byl krok správným směrem a došlo ještě na výměnu nové pneumatiky. I když Ondra již neměl moc času se zlepšit, posunul se v druhé kvalifikaci na 14. místo.
 
V obou závodech Ondra dobře odstartoval, ale v první zatáčce pár pozic ztratil. Postupně se probojoval zpět a celý závod jel ve skupince, kde se bojovalo o desáté místo. V posledním kole ale přišel kontakt od soupeře, který Ondrovi znemožnil bojovat v posledních metrech o desátou příčku. Závod tak dokončil na 14. a v druhém závodě na 13. místě.
 
Jan Vostatek po závodech řekl:
„Určitě to byl pro Ondru super zavodní víkend. Bojoval, závodil, předjížděl, měl kontakty loket na loket. Je dobře, že zatím ve všech závodech byl schopen dojet do cíle a hlavně vždy na bodovaných pozicích.“
„Bohužel s výsledky ve španělském mistrovství CEV moc spokojeni nejsme. Během závodní pauzy, proto probíhala dlouhá jednání s týmem ETG Racing o možnostech situaci zlepšit, ale bohužel jsme nedospěli ke shodě. Velmi nás to mrzí, ale musíme jít dál a zbylé dva závody v kategorii Pre-moto3 pojedeme s novým týmem IgaX team, se kterým se představíme poslední zářijový víkend na okruhu v Albacete. Závěrem bych rád poděkoval za důvěru našim a fanouškům, kteří nám drží palce na naší dlouhé a mnohdy trnité cestě. Díky moc“ Dodal Jan Vostatek na závěr.


 


Další články sekce Národní série