KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vostatek ve Španělsku celkově čtvrtý

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
Vostatek ve Španělsku celkově čtvrtý
29.06.2018
 

Ve španělském CEVu je Ondřej Vostatek průběžně čtvrtý.

 
Předposlední víkend v červnu 2018se na okruhu Navarra konal další podnik španělského mistrovství CEV. V kategorii Pre-moto3 se opět dařilo třináctiletému Ondrovi Vostatkovi, který vybojoval cenné body za šesté místo. V celkovém průběžném pořadí šampionátu se stále drží na výborném čtvrtém místě, což je pro Česko historicky nejlepší pozice v tomto šampionátu.
 
Již během čtvrtečních tréninků se Ondrovi dařilo zajíždět lepší časy na kolo o dvě vteřiny oproti času z testování a tak to vypadalo, že by český účastník šampionátu mohl bojovat o další pódium. V kvalifikaci zajel na sedmé místo na startu a svoje hlavní soupeře měl hned ve druhé řadě. V nedělním warm upu se posunul ještě o jednu příčku výš.
 
V závodě Ondřej dobře odstartoval a od počátku se držel vedoucí skupiny jezdců. Hned ve druhém kole zajel svůj nejlepší čas na této trati a tempo soupeřů byl schopen akceptovat. Ve třetím kole zaútočil na lepší pozici, ale bohužel při pokusu o lepší výjezd ze zatáčky byl o něco delší. Tímto manévrem ztratil kontakt s vedoucí skupinou a propadl se na sedmé místo. Během tří kol se dostal na šestou pozici. Dokázal si získat a po té udržet dvou sekundový náskok a začal stíhat vedoucí skupinu. Bohužel ztráta na vedoucí skupinu byla už veliká a Ondřej závod dokončil na šestém místě. V polovině sezóny Ondra drží v celkovém hodnocení šampionátu čtvrtou příčku s 59 body se ztrátou čtyř bodů na třetí místo a vše nasvědčuje tomu, že šampionát bude dramatický až do samotného konce.
 
Jan Vostatek po závodech řekl:
„V letošní sezóně je podle pravidel v kategorii Pre-moto3 snížený výkon motocyklu o čtyři koně, přesto tu Španělé jedou lepší časy než loni. Intenzivně pracujeme jednak na motocyklu, tak i na způsobu jízdy Ondry. Snažíme se o změny jak v jezdeckém stylu, tak i ve vnímání trati. Dobré je, že víme, na čem musíme zapracovat a pokud se nám to podaří, věřím, že budeme schopni ve druhé polovině sezóny znova bojovat o pódium. Přesto si myslím, že průběžné čtvrté místo v půlce sezóny je skvělý výsledek. Žádnému jinému českému jezdci se to ve Španělsku ještě nepovedlo a navíc ve třinácti letech.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.


 


Další články sekce Národní série