KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dycky Most: Tentokrát bedna nevyšla

TZ Patrika Cardy
Dycky Most: Tentokrát bedna nevyšla
13.08.2019
 

Další podnik ADAC Junior Cupu absolvoval o uplynulém víkendu na severočeském okruhu Most tým OCP Sped Racing s českým závodníkem Patrikem Cardou. Celý víkend komplikovalo jak počasí, tak i problém s podvozkem.


V pátek se Patrik potýkal s problémy v nastavení podvozku, což způsobovalo značně neklidné chování motocyklu. Tyto problémy se nakonec podařilo v průběhu soboty vyřešit a Patrik v kvalifikaci vyjel čtvrté místo. První sobotní závod se jel na mokru, a i přes několik drobných chyb český jezdec vybojoval čtvrté místo. 

Nedělní závod se již jel za téměř ideálního počasí a cíl byl jasný – zvítězit. Patrik dobře odstartoval a v úvodních kolech bojoval o druhé místo, naděje na pódiové umístění, ale nakonec zmařil nečekaný pád.

Další závodní víkend ADAC Junior Cupu se jede v holandském Assenu při BSB 22. září.

Patrik Carda: „Most mi bohužel další pódium nepřinesl. Na začátku víkendu nás provázely potíže s podvozkem a motorka byla v zatáčkách hodně neklidná, to nám nakonec pomohl vyřešit specialista od WP. V kvalifikaci se mi podařilo dokonce porazit 5 jezdců z IDM na výkonnějších motocyklech, a vyjel jsem čtvrté místo. Poté jsme jeli první závod za hodně proměnlivých podmínek, kde jsem bohužel udělal pár chyb, nakonec jsem vybojoval čtvrté místo, což mne posunulo na celkové druhé místo. V neděli jsme jeli druhý závod již za ideálního počasí a po startu jsem se posunul na druhé místo a dojížděl prvního Lennoxe. Bohužel potom přišel nečekaný pád a šance na dobrý výsledek byly pryč. Chtěl bych poděkovat mechanikovi Ondřeji Honzákovi, který mi během celého víkendu pomáhal s motorkou. Zároveň děkuji kamarádovi Ondrovi Vostatkovi, jezdci juniorského Mistrovství světa, který mne přijel podpořit. Stejně tak mému česko-německému fanklubu, který mne opět podporoval v hojném počtu. Věřím, že v Assenu opět zabojujeme o pódium.“


Další články sekce Ostatní