KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Salač komentuje Sachsenring

Tisková zpráva Filipa Salače
Filip Salač komentuje Sachsenring
18.07.2018
 

V pořadí již čtvrtý závodní víkend Red Bull Moto GP Rookies cupu se konal v půli července na závodním okruhu Sachsenring, v Německu.

 
Vzhledem k tomu, že je už pro letošní rok brněnský okruh vyloučen z programu Red Bull MotoGP Rookies cupu, zvolili jsme si Sachsenring jako „domácí “( nejblíže k domovu ) závod a s výsledky Filipa jsme byli spokojeni.
Volné tréninky Filip opět využil k načítání si tratě, jelikož chtě, nechtě mu loňské kilometry na tomto okruhu, vzhledem k jeho zranění chyběly.  Oba zakončil na čtvrtém místě a byl natěšený na kvalifikaci, kde si věřil na zlepšení.
V měřeném tréninku, bohužel nejen po vlastních chybách zajel  šestý nejrychlejší čas a start do obou závodů si tak zajistil ze druhé řady.
I přesto si po tomto vydařeném víkendu veze Filip Salač domů pěknou porci bodů za čtvrté a třetí místo.
Celkově se tak drží s 95 body na třetím místě před Denisem a Canem Onců.
 
Filip Salač:
Ve volných trénincích jsme hlavně nastavovali motorku. Do kvalifikace jsem si věřil na zlepšení, měli jsme nové gumy, které ale všem vydrželi tak na tři kola. V mém nejrychlejším mě v poslední zatáčce zbrzdil jiný jezdec, mel jsem špatný výjezd a předjeli mě ještě další dva. Byl z toho „ až „ šestý čas, ale můj nejrychlejší.
V prvním závodě jsem z pátého místa (pro tento závod jsem se posunul o jedno místo kvůli diskvalifikaci P. Paavilainena ) celkem dobře odstartoval. Postupně mě začali předjíždět a udělala se skupinka čtyř jezdců o druhé místo. První jezdec, Denis Onců nám poodjel. Po celý závod jsme se předjížděli a souboje byly hrozně vyrovnané. V poslední zatáčce jsem jel na třetím místě, ale nakonec mě ještě předjel R. Yamanaka, protože jsem si najel moc z venku a měl jsem špatnou stopu. Dojel jsem o devatenáct tisícin čtvrtý.
Do druhého závodu jsem dobře odstartoval, hned nám začali první tři jezdci ujíždět a postupně jsme na ně ztráceli asi dvě a půl vteřiny. Pohyboval jsem se okolo čtvrtého až šestého místa. Pak jsem se naštval, podařilo se mi dostat do čela druhé skupinky a postupně stáhnout náskok na třetího Yamanaku. Přesto to nebylo vůbec lehké, protože se mě v těsném závěsu drželi další jezdci. Ještě jsme si občas vyměnili pořadí. Cílem jsem projel opravdu jen o pár tisícin třetí, R. Yamanaka šel pozdě na brzdy a věděl jsem, že budu mít lepší výjezd. Do toho byl ještě vedle mě v těsném kontaktu A.Carrasco, takže jsem byl mezi nimi jako sendvič. Měli jsme velkou radost, protože každý bod se prostě počítá.
Chtěl bych opět poděkovat všem, mým mechanikům a celému Red Bull MotoGP Rookies cupu, rodině, fanouškům a hlavně všem našim partnerům, především mému manažeru panu Janu Šťovíčkovi, který byl opět přítomen, Ort s.r.o, Montáže Brož, a dalším.
Ted už se chystám na týdenní tréninkovou dovolenou do Španělska, kde mě čeká na konci července závod mistrovství světa juniorů Moto3, FIM CEV Repsol.
A na co se samozřejmě těším nejvíc je můj první závod na divokou kartu Moto3 v Brně Bude to hodně těžké, nebudu mít prvotřídní techniku, pojedu mezi nejlepšími jezdci této kategorie na světě, ale přesto se moc těším na fanoušky a pokusím se ze sebe dostat maximum.


 


Další články sekce Ostatní