KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Salač závodil v Alcarrasu

Tisková zpráva týmu Salač Racing
Filip Salač závodil v Alcarrasu
01.07.2015
 

Ve dnech 26. – 28. 6. 2015 se Linsual HMA racing team společně s Filipem Salačem účastnili v pořadí již třetího závodního víkendu, tentokráte ve španělském Alcarrasu.

 
Ve volných trénincích zajížděl Filip dobré časy a my se těšili, že je zúročí v sobotních kvalifikacích.První měřený trénink byl zahájen krátce po poledni, kdy při počtu 34 jezdců Filipovi dlouho trvalo udělat si prostor pro rychlé kolo, když v posledním zajížděl výborné mezičasy, do poslední zatáčky mu vjel do stopy jiný jezdec, který navíc následně zajížděl do boxu, Filip musel zabrzdit a přišel tak o post v první řadě.
 
Druhá kvalifikace byla odstartována v odpoledních hodinách, 10 minut po 16. hodině, kdy teplota vzduchu dosahovala ke 40 st. Celsia. Při těchto podmínkách se už nedaly zrychlit časy a zhruba po půli tréninku se náš team společně s jezdci dohodli na ukončení. Tímto jsme byli zklamáni, protože si tak Filip vyjel až desáté místo na startovním roštu.
 
Nedělní závod byl odstartován v pravé poledne, vyhlášen na 13 kol o délce trati 3743m. Start se Filipovi povedl, ale ve třetí zatáčce, když se ho snažil předjet  F.Gomez, který přebrzdil, Filipa vyvezl a tím se před něj dostala skupinka sedmi jezdů. Filip tak musel nasadit tempo, což se mu i dařilo, ale vždy na poslední dlouhé rovince před poslední zatáčkou do cíle byl předjet a ztratil tak několik míst. Toto se opakovalo celý závod, kdy se jezdci neustále předjížděli, čím zajížděli celkově pomalejší časy a Filip tak cílovou rovinkou projel až na 14. Pozici.
 
Filip: jsem celkem rozladěný a velmi naštvaný. Ve volných trénincích se mi dařilo zajíždět výborné časy a měl jsem chuť se konečně postavit na podium. Po první kvalifikaci, která mi nevyšla a kterou mi zkazil jiný jezdec jsem  věděl,  že výchozí pozice do startu je až ze čtvrté řady, protože v odpoledních měřácích, při takto vysoké teplotě vzduchu se už moc zrychlit čas nedá. Byl jsem odhodlaný zabojovat, ale věděl jsem, že vzhledem k velké vyrovnanosti top ten to bude těžké, a tak jsem se soustředil na start. Ten se mi povedl, jenže mě Gomez při jeho nepovedeném předjížděcím manévru vyvezl a dostalo se přede mě dalších 7 jezdců. Bylo těžké je dohnat, což se mi i dařilo, ale na rovince mi to vždy vrátili. Dojel jsem čtrnáctý, což je pro mě zatím nejhorší výsledek této sezony. Máme před sebou ještě druhou půli a pevně věřím, že se mi začne dařit a uděláme pro to s teamem maximum.
Tímto bych chtěl poděkovat celému teamu, mým mechanikům, rodině, sponzorům, kteří mě i přes tento neúspěch podporují. Děkuji také všem mým fanouškům.
 
Teď už se plně soustředím na další závodní klání tohoto šampionátu, které se bude konat poslední  červencový víkend ve španělském Aranonu. Držte mi palce, Váš Filip.

Další články sekce Ostatní