Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.

GP Kataru má smrtelný incident

19.03.2016

V rámci doplňkového závodu Grand Prix Kataru smrtelně havaroval jeden ze závodníků.

Vedle tří kategorií Mistrovství světa silničních motocyklů se v rámci zahajovacího závodu Grand Prix Kataru jedou i závody doplňkových kategorií. Jedním z nich je Losail 600 Cup pro motocykly kategorie Supersport a Superstock 600. Bohužel ve včerejším prvním závodě této kategorie došlo k smrtelnému incidentu.

V desátém kole z patnácti, na kolik byl závod vypsán, havaroval ve třetí zatáčce tuniský jezdec Taoufik Gattouchi. Závod byl okamžitě zastaven a jezdec dostal nejprve lékařskou pomoc od doktora v místě incidentu a následně ve zdravotním středisku okruhu. Odtud byl devětačtyřicetiletý jezdec s těžkým poraněním transportován do nemocnice Hamad v Doha, kde pokračoval boj o jeho život. Bohužel Taoufik Gattouchi následkům zraněním podlehl.