Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.

Red Bull Rookies Cup Aragon – sobota

27.09.2015

Marc Garcia vyhrál první závod závěrečného víkendu Red Bull Rookies Cupu.

Na okruhu Motorland Aragon o tomto víkendu končí letošní Red Bull Rookies Cup. První ze dvou závěrečných závodů nabídl souboj početné skupiny, která bojovala o stupně vítězů. V tomto souboji byl nejúspěšnější domácí Marc Garcia, který zvítězil o pouhých 0,040 sekundy před svým krajanem Raulem Fernandezem. Třetí Brit Rory Skinner ztratil na vítěze jen 0,114 sekundy.
Za osmičlennou skupinou, která až do cíle bojovala o vítězství, přijel se ztrátou čtrnácti sekund na vítěze náš Martin Gbelec. Ten se díky bodům za devátou pozici posunul na 17. místo celkové klasifikace. V ní je již jistým vítězem Nizozemec Bo Bendsneyder, který v Aragonu skončil ve druhém kole, kdy havaroval společně s dalšími jezdci. On a domácí Aleix Viu, byli převezeni do lékařského centra na vyšetření, Bruno Ieraci a Enzo Boulom, se sice vrátili v pořádku ke svému týmu, ale v restartovanám závodě již nestartovali.
V celkové klasifikaci je na druhém místě Ital Fabio Di Giannantonio a ani na jeho konečném umístění se již nezmění. Souboj ale bude o celkové třetí místo, na které si dělají nárok ještě čtyři jezdci, ale tři dělí dokonce pouhý jeden bod.