KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. listopadu do 17. listopadu 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V sobotu superprestigio

Foto: Honda
V sobotu superprestigio
14.12.2016
 

Brad Baker nebo Marc Marquez, nejlepší jezdec flat tracku nebo MotoGP? O víkendu se jede tradiční DTX Barcelona Superprestigio.


Již tuto sobotu se v Palau Sant Jordi v Barceloně sejde výkvět motocyklového sportu k dnes již tradičnímu závodu DTX Barcelona Superprestigio Flat Track. Zde se nejlepším jezdcům USA postaví výkvět silničního motocyklového odvětví, ale i mnoha dalších motocyklových disciplín. Ve startovní listině totiž nechybějí špičkový jezdci endura, motokrosaři, či Mistři světa supermota. Největší pozornost samozřejmě bude soustředěna na kategorii Open, kde pojedou specialisté flat tracku a dirt tracku, v čele s obhájcem vítězství, šampiónem AMA Bradem Bakerem z USA, a na kategorii Superprestigio, ve které bude především šampión MotoGP, Marc Marquez.

„Samozřejmě se pokusím vyhrát, ale neměli bychom zapomínat, že Brad je jedním z nejlepších jezdců flat tracku na světě a porazit ho znamená perfektní jízdu bez jediné chybičky,“ říká před sobotním kláním v hale Palau Sant Jordi hvězda MotoGP, Marc Marquez. „Zajet nejrychlejší kolo v kvalifikaci nebo v hlavním závodě, nestačí k vítězství. Při závodě je třeba vzít v úvahu mnoho různých faktorů a vítěz závodu musí být dobrý v mnoha z nich. Být nejrychlejší na jedno kolo nezaručuje projetí cílem na prvním místě. Musím se dostat nejprve do superfinále Měl bych to dokázat a jít po startu do čela již v prvním kole. Bude to tak všechno jednodušší. Ovšem vždy říkám to samé, pokud jde o závodění, tak předčasně se nemají dělat žádné plány. V superfinále pojedu proti nejlepším jezdcům flat tracku na světě a jsem proto šťastný, a to bez ohledu na pozdější výsledek závodu.“

Startovní listina kategorie SUPERPRESTIGIO (jezdci silničních závodů motocyklů)
1 Kyle SMITH (GBR, HONDA)
2 Jesko RAFFIN (SUI, YAMAHA)
2 Marcos RAMÍREZ (SPA, HONDA)
8 Jorge MARTÍN (SPA, HONDA)
11 Vincent PHILIPPE (FRA, SUZUKI)
12 Xavi FORÉS (SPA, SUZUKI)
15 Dani RIBALTA (SPA, HONDA)
19 Xavier SIMEON (BEL, SUZUKI)
18 Nico TEROL (SPA, SUZUKI)
21 Fabio DI GIANNANTONIO (ITA, HONDA)
23 Marcel SCHRÖTTER (GER, SUZUKI)
24 Toni ELÍAS (SPA, SUZUKI)
29 Raúl FERNÁNDEZ (SPA, HUSQVARNA)
31 Carmelo MORALES (SPA, YAMAHA)
36 Joan MIR (SPA, HONDA)
60 Julián SIMÓN (SPA, YAMAHA)
73 Àlex MÁRQUEZ (SPA, HONDA)
81 Jordi TORRES (SPA, HONDA)
88 Ricky CARDÚS (SPA, SUZUKI )
75 Albert ARENAS (SPA, KTM)
93 Marc MÁRQUEZ (SPA, HONDA)
97 Xavi VIERGE (SPA, TECH3)
111 Rubèn XAUS (AND, PURSANG)

Další články sekce Ostatní