KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Otto Krmíček slaví jubileum

TZ
Otto Krmíček slaví jubileum
14.02.2019
 

Bývalý motocyklový závodník, šikovný fotbalista, hokejista ale především výborný konstruktér závodních motocyklů Otto Krmíček se dnes dožívá významného životního jubilea.


Bývalý motocyklový závodník, šikovný fotbalista, hokejista ale především výborný konstruktér závodních motocyklů Otto Krmíček se dnes dožívá významného životního jubilea. Rodák z Hodonína žijící v nedalekém Rohatci se dnes dožívá úctyhodného věku devadesáti let.

Za svůj život sestavil 34 závodních motocyklů, na některých dokonce sám závodil a nesmazatelně se zapsal do výsledkových tabulek regionálních, národních ale také mezinárodních závodů. Po skončení aktivní kariéry jezdce šel závodní cestou také se synem Ottou, se kterým slavili několik titulů mistra republiky. Jeho zásluhou jsme tak na tratích mohli vidět v akci motocykly MOK – Motocykl Otty Krmíčka. 

Jako konstruktér a ladič se podílel na vývoji dvoutaktních motocyklů týmu RedBull KTM ve spolupráci s Haraldem Bartolem. V začátcích pomáhal  také Jakubovi Kornfeilovi, se kterým jsme legendu české silnice mohli vidět na několika závodech RedBull MotoGP Rookies Cupu. Český svaz tělesné výchovy Ottu Krmíčka vyznamenal za celoživotní přínos sportu a my mu přejeme jen to nejlepší a hodně zdraví do dalších let. 


Další články sekce