KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Poncharal: S KTM až do roku 2026?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Poncharal: S KTM až do roku 2026?
28.04.2019
 

Majitel týmu Tech 3 potvrdil, že přemýšlí o prodloužení stávajícího kotraktu s KTM o pět let.


Současný kontrakt má tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala s rakouskou továrnou KTM podepsán do konce roku 2021, jak ale Hervé prozradil, již probíhají diskuze o možnosti jeho prodlužení. Pokud se obě strany dohodnou, bude dle slov Poncharala budoucnost zajištěna do roku 2026.

To by byla samozřejmě velká výzva i pro samotného Poncharala, který by v případě podpisu šéfoval týmu až do věku 69 let. To by dle jeho slov při současné úrovni stresu a vytížení na této pozici nebyl vůbec snadný úkol.

„Carmelo mi vždy říká, že mám před sebou ještě spoustu let. On sám ví, o čem mluví, protože má již 73 a stále svoji funkci vykonává naplno. Můžeme se podívat také na bývalého motokrosového závodníka Rogera DeCostera, který šéfuje týmu v motokrosu a plánuje v této funkci pokračovat do 77 let. Zároveň je ale pravdou, že jako manažer týmu MotoGP a Moto2 jste pod mnohem větším stresem než v motokrosovém šampionátu. V MotoGP musíte neustále naplňovat obrovský rozpočet, což stojí opravdu velké úsilí,“ řekl Hervé Poncharal.


Další články sekce