KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Josef Duchan: chci si závody užívat

Text a foto: Petr Štola
Josef Duchan: chci si závody užívat
04.02.2015
 

Jednou ze stálic českého road racingu je Moravák Josef Duchan, který se našemu serveru svěřil, co plánuje pro letošní sezonu.

 
Brněnský motocyklový závodník Josef Duchan dnes již patří ke stálicím českého road racingového závodění. Do loňského roku nastoupil se šestistovkou Honda, nicméně po problémech ho v průběhu sezony vyměnil za konkurenční Yamahu a navíc si s italským motocyklem Ducati vyzkoušel i kategorii Twin.
 
„Sezona 2014 neproběhla zcela podle mých představ,“ vzpomíná Josef Duchan na loňský rok. „Se svoji Hondou CBR 600RR jsem si moc nerozuměl a hodně šlo poznat, že se na motocyklu nedokážu téměř vůbec zlepšovat. Snad jediné, co se mi v roce 2014 povedlo, byl závod na Těrlickém okruhu, kde jsem si vyzkoušel třídu Supertwin, kterou jsem si moc užil a byl velice spokojený s výsledkem. Dalším pozitivním krokem byl odkup motocyklu Yamaha R6 od svého soupeře Petra Homoly, který přesedlal na Triumpha 675 po Igorovi Kalábovi. Do posledního závodu v Dymokurech jsem tedy nastoupil s novými motocykly. Díky panu Karafiátovi jsem jel ve třídě Twin s Ducati a ve třídě 600 s Yamanou R6. Závody se mi povedly a já byl na konci sezony moc spokojený za slušné výsledky v obou třídách. Dost mě tento výsledek nakopl, jako hnací motor pro další sezonu.“
 
I v roce 2015 se tedy můžeme těšit, že tohoto sympatického závodníka z moravské metropole opět uvidíme na závodních tratích. Tak jako mnoho jeho kolegu, tak i on se v letošním roce bude soustředit především na závody na přírodních okruzích.
 
„V Sezoně 2015 bych chtěl samozřejmě atakovat příčky nejvyšší a hlavně si závody užívat na 100 procent,“ naznačuje Josef Duchan „Se svým teamovým kolegou Jirkou Petrlou by jsme chtěli objet celý seriál roadracingu v ČR a zavítat i do Kopčan. Motocykly, jak Ducati 796, tak i Yamaha R6, byly svěřeny do rukou ladičovi Radkovi Jozefíkovi z Koryčan, který vše připravuje na sezonu. Pan Karafiát financuje komplet projekt Ducati 796, bez kterého bych třídu twin nikdy neokusil a zároveň i chystá detaily na tomto krásném stroji. Za tohle mu patří velké díky. Na závěr bych moc rád poděkoval všem fanouškům roadracingu, který je velice adrenalinový a návykový, ale nejvíce děkuji své rodině která mě podporuje a svému top fanouškovi Lukášovi Burešovi.“

Další články sekce Přírodní tratě