KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

TT Isle of Man 2019 – čtvrtek 6.6.2019

Foto: IOMTT.com / RP Watkinson
TT Isle of Man 2019 – čtvrtek 6.6.2019
07.06.2019
 

Po několika dnech plných deště a mlhy se konečně opět začalo závodit. Na programu čtvrtečního dne bylo pět zkrácených závodů.


Monster Energy Supersport TT (2 kola)
Své čtvrté vítězství na TT, druhé v letošním roce, dosáhl britský závodník Peter Hickman, který vyhrál druhý supersportový závod. Na druhém místě skončil v závodě, jež se až na pár vlhkých míst jel převážně na suché, sluncem zaplavující dráze, Dean Harrison. Třetí byl James Hillier, který tak po druhém místě v prvním závodě šestek skončil na bedně i v tomto, druhém případě.
Michal Dokoupil dojel na 21. místě a získal bronzovou repliku Mercura, Miroslav Sloboda byl v cíli na 49. místě, což mu tentokrát na repliku nestačilo.

1 Peter Hickman Triumph / K2 Trooper Beer Triumph by Smit 35:27.780 / 127.671 Silver
2 Dean Harrison Kawasaki / Silicone Engineering 35:31.082 / 127.473 Silver
3 James Hillier Kawasaki / Quattro Plant Wicked Coatings 35:35.636 / 127.201 Silver
4 Conor Cummins Honda / Milenco by Padgett’s Motorcycles 35:44.231 / 126.692 Silver
5 Jamie Coward Yamaha / Prez Racing 35:48.778 / 126.423 Silver
6 Michael Dunlop Honda / MD Racing 36:10.408 / 125.164 Silver
7 Davey Todd Honda / Milenco by Padgett’s Motorcycles 36:10.903 / 125.135 Silver
8 Gary Johnson Triumph / RAF Regular & Reserves Lee 36:12.192 / 125.061 Silver
9 Lee Johnston Yamaha / Ashcourt Racing 36:14.796 / 124.911 Silver
10 David Johnson Honda / Honda Racing 36:35.130 / 123.754 Silver
11 Paul Jordan Kawasaki / RC Express Dafabet Devitt Raci 36:44.426 / 123.232 Silver
12 Derek Sheils Yamaha / Roadhouse Macau Racing 36:48.343 / 123.013 Silver
13 Sam West Yamaha / DTR Cyclestore.co.uk by PRL 36:53.887 / 122.705 Silver
14 Dominic Herbertson Kawasaki / Davies Motorsport Belgrave 36:58.057 / 122.475 Silver
15 John McGuinness Honda / Millenco Padgetts Motorcycles 37:03.838 / 122.156 Silver
16 Michael Sweeney Yamaha / EM Building 37:21.743 / 121.181 Bronze
17 Horst Saiger Yamaha / Swiss Moto 37:23.663 / 121.077 Bronze
18 Mike Browne Kawasaki 37:26.736 / 120.911 Bronze
19 Xavier Denis Honda / Optimark Road Racing Team 37:51.035 / 119.618 Bronze
20 James Chawke Kawasaki / Carl Roberts Racing 37:57.281 / 119.290 Bronze
21 Michal Dokoupil Yamaha / Das Trans Racing 38:03.213 / 118.980 Bronze
22 Joe Akroyd Suzuki / Joe Akroyd Racing 38:12.681 / 118.488 Bronze
23 Philip Crowe Yamaha / Truelove Racing / Export Packing 38:12.820 / 118.481 Bronze
24 Tom Weeden Yamaha / Burrows Engineering with RK 38:13.799 / 118.431 Bronze
25 Rob Hodson Triumph / JGH Racing/CMS 38:20.325 / 118.095 Bronze
26 Brian McCormack Yamaha / Mega Bikes 38:21.606 / 118.029 Bronze
27 Charles Rhys Hardisty Yamaha / REPS Motorcycles Kaymac 38:27.544 / 117.725 Bronze
28 Mike Booth Triumph / Surf Bar 38:31.663 / 117.515 Bronze
29 Julian Trummer Honda / TC Racing / DP Coldplaning 38:31.851 / 117.506 Bronze
30 Darren Cooper Kawasaki / M J Davidson Groundworks 38:34.558 / 117.368 Bronze
31 Timothee Monot Yamaha / TMR 38:38.574 / 117.165 Bronze
32 Richard Wilson Honda / Wiz Norton Racing 38:39.849 / 117.101 Bronze
33 Raul Torras Martinez Yamaha / Optimark Road Racing Team 38:42.872 / 116.948 Bronze
34 Adrian Harrison Honda / MSGW / Top Gun Tools & Fixings 38:45.451 / 116.819 Bronze
35 David Hewson Kawasaki / Carrot Cycles / Obsession Engi 38:48.762 / 116.653 Bronze
36 Mike Norbury Honda / Team Spada Racing 38:51.212 / 116.530 Bronze
37 Josh Daley Kawasaki / Josh Daley Racing 38:56.459 / 116.268 Bronze
38 Richard Charlton Yamaha / Michelin 38:59.474 / 116.118 Bronze
39 Frank Gallagher Yamaha / Performance Racing Achterhoek 39:04.177 / 115.885
40 Jim Hodson Yamaha / Al Gibbon 39:06.097 / 115.791
41 Mark Parrett Yamaha / Mark Parrett Electrical / Vixen 39:10.022 / 115.597
42 Morgan Govignon Kawasaki / MC Fleur de Lys - La Parenthès 39:15.592 / 115.324
43 Rob Whittall Yamaha / Moto-Design / Satori Racing 39:16.473 / 115.281
44 Jonathan Perry Honda 39:26.230 / 114.805
45 Masayuki Yamanaka Kawasaki / Team ILR / Mark Coverdale 39:26.670 / 114.784
46 Raymond Casey Kawasaki / RC55 Racing 39:32.597 / 114.497
47 Dave Moffitt Honda / Slim Chance Racing 39:32.954 / 114.480
48 Matthew Rees Kawasaki / Rees Racing 39:41.609 / 114.064
49 Miroslav Sloboda Yamaha / LAKI RT 53 39:42.237 / 114.034
50 Paul Potchy Williams Yamaha / Potchy’s MOT Station 39:43.096 / 113.993
51 Matt Mylchreest Kawasaki / Gorilla Racing 40:00.650 / 113.159
52 Nicolas Pautet Kawasaki / 3P Racing / Martimoto 40:09.760 / 112.732
53 Jonathan Goetschy Yamaha / Goetschy Racing #174 40:26.024 / 111.976
54 David Datzer Suzuki / F.C Moore Decorators by Datziii #5 40:31.645 / 111.717
55 Justin Collins Yamaha / Collins Racing 41:01.367 / 110.368
56 Forest Dunn Honda / Forest Dunn Racing by B & W 44:08.458 / 102.571

Locate.im Sidecar – 2. závod (2 kola)
Jubilejní desáté vítězství si připsali bratři Ben a Tom Birchallové, kteří po vítězství v prvním sidecárovém závodě ovládli s náskokem 21 sekund také druhý závod. Na druhé pozici projeli cílem John Holden a Lee Cain, třetí byli Peter Founds a Jevan Walmsley.

1 Ben Birchall / Tom Birchall LCR / Haith / Live Your Adventure 38:12.563 / 118.494 Silver
2 John Holden / Lee Cain Honda / SBR 38:33.074 / 117.444 Silver
3 Peter Founds / Jevan Walmsley Suzuki / Rowtec Engineering 39:07.457 / 115.724 Silver
4 Tim Reeves / Mark Wilkes Yamaha / Team Berlin Express 40:16.265 / 112.428 Bronze
5 Gary Bryan / Philip Hyde Baker / GBM UK / CVR Global 40:18.805 / 112.310 Bronze
6 Estelle Leblond / Frank Claeys Suzuki / Optimark Road Racing 41:15.009 / 109.760 Bronze
7 Lewis Blackstock / Patrick Rosney Honda / SBR 41:36.415 / 108.818 Bronze
8 Allan Schofield / Steve Thomas DDM / SRT motorcycles 41:37.731 / 108.761 Bronze
9 John Lowther / Scott Hardie Honda / AWB Engineering 41:42.336 / 108.561 Bronze
10 Dave Molyneux / Harry Payne Yamaha / DMR / A&J Racing 41:43.136 / 108.526 Bronze
11 Dan Knight / Matthew Rostron* Suzuki / Green Ant Racing 41:44.470 / 108.468 Bronze
12 Darren Hope / Paul Bumfrey Suzuki / Cameron Engineering 42:01.919 / 107.718
13 Wayne Lockey / Mark Sayers Honda / Real Racing 42:15.807 / 107.128
14 John Saunders / James Saunders Shelbourne 42:44.769 / 105.918
15 Andy King / Alun Thomas Lumley/Ireson / Townsend Motors 43:11.163 / 104.839
16 Mick Alton / Stephen Bonney* LCR / J & C Contracting 43:13.609 / 104.741
17 Maria Costello / Julie Canipa LCR / Frog Property Developments Ltd 44:05.900 / 102.671
18 Francois Leblond / Marlene Couillard SGR Suzuki / Optimark 44:17.439 / 102.225
19 Gary Knight / Daniel Evanson DMR Kawasaki Redline Superbikes 44:47.630 / 101.076

RL360 Superstock (3 kola)
Peter Hickman se připojil mezi vybranou skupinu jezdců, které se podařilo na ostrově Man vyhrát během jednoho dne dva závody. Poté, co ve čtvrtek ráno slavil vítězství ve druhém závodě supersportů, radoval se i o několik hodin později, kdy triumfoval v závodě kategorie litrových stocků. Na druhé pozici dojel Dean Harrison, který ztratil 26 sekund, třetím byl David Johnson.

1 Peter Hickman BMW / Smiths Racing BMW 52:02.761 / 130.488 Silver
2 Dean Harrison Kawasaki / Silicone Engineering 52:28.806 / 129.409 Silver
3 David Johnson Honda / Honda Racing 52:42.648 / 128.843 Silver
4 Michael Dunlop BMW / MD Racing 52:42.856 / 128.834 Silver
5 Conor Cummins Honda / Milenco by Padgett’s Motorcycles 52:52.004 / 128.463 Silver
6 Michael Rutter BMW / Bathams Racing 52:58.855 / 128.186 Silver
7 James Hillier Kawasaki / Quattro Plant Wicked Coatings 53:17.624 / 127.433 Silver
8 Davey Todd BMW / Penz13.com 53:39.409 / 126.571 Silver
9 Jamie Coward Yamaha / Prez Racing 53:42.541 / 126.448 Silver
10 Gary Johnson Kawasaki / RAF Regular & Reserves / Lee 53:45.811 / 126.320 Silver
11 Brian McCormack BMW / ON-1 Racing 54:12.194 / 125.295 Silver
12 Lee Johnston BMW / Ashcourt Racing 54:20.263 / 124.985 Silver
13 Sam West BMW / PRL Cyclestore.co.uk 54:25.426 / 124.787 Silver
14 Paul Jordan Kawasaki / RC Express Dafabet Devitt Raci 54:48.665 / 123.906 Bronze
15 Stefano Bonetti BMW / Speed Motor 54:58.161 / 123.549 Bronze
16 Shaun Anderson BMW / NW Racing 55:06.187 / 123.249 Bronze
17 Jay Lawrence Suzuki / Buildbase Suzuki 55:17.477 / 122.829 Bronze
18 Michael Sweeney BMW / MJR Racing 55:27.048 / 122.476 Bronze
19 Xavier Denis Honda / Optimark Road Racing Team 55:33.051 / 122.256 Bronze
20 Mark Parrett BMW / C and C Ltd. 55:56.365 / 121.406 Bronze
21 Rob Hodson BMW / JGH Racing / VRS Recovery 55:58.419 / 121.332 Bronze
22 Forest Dunn Suzuki / Forest Dunn Racing by B & W 56:02.909 / 121.170 Bronze
23 James Chawke Suzuki / Chawkie Racing Supporters Club 56:02.942 / 121.169 Bronze
24 Mike Booth Kawasaki / Jadan Press 56:04.850 / 121.100 Bronze
25 Frank Gallagher Kawasaki / Performance Racing Achterhoe 56:10.460 / 120.899 Bronze
26 David Jackson BMW / Action Racing 56:23.245 / 120.442 Bronze
27 Horst Saiger Yamaha / Metzeler 56:23.730 / 120.425 Bronze
28 Ryan Kneen BMW / Charmer Builders Ltd 56:24.503 / 120.397 Bronze
29 Michael Russell Suzuki / 240 Volts / Swindon Karting 56:28.738 / 120.247 Bronze
30 Richard Wilson BMW / G&C Higgins / Wiz Norton Racing 56:39.915 / 119.851 Bronze
31 David Hewson BMW / Carrot Cycles / Obsession Engineeri 56:47.045 / 119.600 Bronze
32 Joe Akroyd Kawasaki / Joe Akroyd Racing 57:03.850 / 119.013 Bronze
33 Julian Trummer Honda / TC Racing / DP Coldplaning 57:14.715 / 118.637 Bronze
34 Davy Morgan BMW / DM71 / Strangford Holiday Park 57:20.703 / 118.430
35 Marc Ironside Suzuki / Tinribs Racing 57:24.183 / 118.311
36 Richard Charlton BMW / Michelin 57:26.755 / 118.223
37 Tom Weeden Suzuki / Burrows Engineering with RK Raci 57:29.634 / 118.124
38 Lukas Maurer* Kawasaki / Blau Power Bikes 57:38.436 / 117.823
39 George Spence Yamaha / Dod Spence Racing 57:52.656 / 117.341
40 Paul Potchy Williams BMW / PK Racing Ireland 57:54.456 / 117.280
41 Mark Goodings Kawasaki / Mark Goodings Kawasaki 57:57.095 / 117.191
42 Morgan Govignon BMW / MC Fleur de Lys - La Parenthèse M 58:07.420 / 116.844
43 Josh Daley Kawasaki / Josh Daley Racing 58:20.330 / 116.413
44 Anthony Redmond Honda / Reds Garage 58:29.691 / 116.103
45 Adrian Harrison Kawasaki / Aireborough Motor Co 58:31.629 / 116.038
46 Charles Rhys Hardisty BMW / The People’s Bike / Lee Williams Co 58:37.300 / 115.851
47 Barry Furber Kawasaki / DC Auto Repairs Newtown 58:52.445 / 115.355
48 Jonathan Perry Kawasaki / Gordon Huxley Racing 59:10.997 / 114.752

Bennetts Lightweight TT (3 kola)
Zkušený Michael Dunlop vyhrál se strojem Paton závod twinů, když druhého Jamie Cowarda porazil o pouhých 1,3 sekundy. Třetí místo vybojoval Lee Johnston. Velmi dobře zajel tradičně v této třídě náš Michal Dokoupil, který vybojoval bronzového Mercura za 15. nejrychlejší čas. Miro „Laki“ Sloboda skončil na 29. pozici.

1 Michael Dunlop Paton / Paton SC-Project Reparto Corse 37:13.161 / 121.646 Silver
2 Jamie Coward Kawasaki / SB Tuning / CMS / KW Electrica 37:14.460 / 121.576 Silver
3 Lee Johnston Kawasaki / Ashcourt Racing - KMR Kawasa 37:37.151 / 120.353 Silver
4 Paul Jordan Kawasaki / RC Express Dafabet Devitt Raci 37:42.426 / 120.073 Silver
5 Michael Rutter Kawasaki / Bathams KMR 37:47.367 / 119.811 Silver
6 Stefano Bonetti Paton / Paton SC-Project Reparto Corse 37:50.371 / 119.653 Silver
7 Gary Johnson Kawasaki / KMR Kawasaki 37:57.315 / 119.288 Silver
8 Peter Hickman Norton / Norton Motorcycles 38:02.743 / 119.004 Silver
9 Dominic Herbertson Kawasaki / Cowton Racing 38:36.735 / 117.258 Silver
10 Horst Saiger Paton / Team ILR / Mark Coverdale 38:49.385 / 116.621 Silver
11 James Chawke Paton / Mark Coverdale 39:03.074 / 115.940 Silver
12 Ian Lougher Paton / Team ILR / Mark Coverdale 39:19.577 / 115.129 Bronze
13 John Barton Kawasaki / Wemoto.com 39:41.670 / 114.061 Bronze
14 Jonathan Perry Kawasaki / Jonathan Perry Racing JPR 39:45.615 / 113.873 Bronze
15 Michal Dokoupil Kawasaki / Novaks International 39:51.974 / 113.570 Bronze
16 Shaun Anderson Suzuki / Stephen Bond / Flitwick Motorcycle 40:04.407 / 112.983 Bronze
17 Xavier Denis Kawasaki / Optimark Road Racing Team 40:19.525 / 112.277 Bronze
18 Jim Hodson Kawasaki / JGH Racing / iDesign 40:25.924 / 111.980 Bronze
19 Rob Whittall Kawasaki / Moto-Design / Satori Racing 40:36.674 / 111.486 Bronze
20 Darren Cooper Kawasaki / JMC Mechanical & Electrical 40:41.057 / 111.286 Bronze
21 Barry Furber Suzuki / DC Auto Repairs Newtown 40:47.407 / 110.997 Bronze
22 Dave Moffitt Kawasaki / Slim Chance Racing 40:59.834 / 110.437
23 Masayuki Yamanaka Kawaski / Team ILR / Mark Coverdale 41:05.297 / 110.192
24 Allann Venter Kawasaki / VRS Racing 41:17.414 / 109.653
25 Maria Costello Paton / Frog Property Developments Ltd 41:23.664 / 109.377
26 Anthony Redmond Kawasaki / Reds Garage 41:27.421 / 109.212
27 David Madsen-Mygdal Kawasaki / RJP Racing 41:38.877 / 108.711
28 Paul Potchy Williams Kawasaki / RB Engineering 41:42.037 / 108.574
29 Miroslav Sloboda Kawasaki / LAKI RT 53 41:58.187 / 107.878
30 Nicolas Pautet Kawasaki / Kawasaki France / 3P Racing 42:38.078 / 106.195
31 George Spence Suzuki / Dod Spence Racing / Bruce Cobbu 42:59.547 / 105.312

SES TT Zero (1 kolo)
Poslední čtvrteční závod se stal kořistí zkušeného Michaela Ruttera, který zvítězil v jednokolovém závodě elektrických motocyklů. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega John McGuinness, zatímco třetí byl Ian Lougher.

1 Michael Rutter MUGEN / Bathams Mugen 18:34.172 121.909 Silver
2 John McGuinness MUGEN / Bathams Mugen 18:42.738 120.979 Silver
3 Ian Lougher Idaten X RE / Team Mirai with ILR / Mark C 22:02.697 102.690 Silver
4 Matthew Rees University of Bath / University of Bath 23:52.100 94.845
5 Allann Venter Brunel / Brunel University 24:44.815 91.478
6 Mike Norbury Duffy Motorsport SR / Duffy Motorsport 27:10.800 83.289
7 Shaun Anderson Duffy Motorsport 31:25.831 72.026


Další články sekce Přírodní tratě