KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

TT Isle of Man 2019 – pondělí 3.6.2019

Foto: IOMTT.com / RP Watkinson
TT Isle of Man 2019 – pondělí 3.6.2019
04.06.2019
 

Po problémech s počasím se v pondělí konečně závodilo, na dráze se o vítězství poprali jezdci kategorie Superbike a v prvním klání také sidecary.


RST Superbike
Britský jezdec Peter Hickman zvítězil v předčasně ukončeném závodě superbiků, kterým po několika odkladech konečně začaly závody Tourist Trophy Isle of Man. Hickman po dvou kolech o 1,782 sekundy porazil Deana Harrisona, když třetím byl Conor Cummins.

Smutnou událostí závodu RST Superbike byla tragická havárie sedmadvacetiletého Daley Mathisona. Ten havaroval ve třetím kole v sekci Snugborough. Účastník devatenácti závodů TT a trojnásobný držitel pódia ze závodu TT Zero, bohužel havárii nepřežil.
čest jeho památce

1 Peter Hickman BMW / Smiths Racing BMW 2 kola / 34:08.008 132.644 mph
2 Dean Harrison Kawasaki / Silicone Engineering 2 kola / 34:09.790 132.529 mph
3 Conor Cummins Honda / Milenco by Padgett's Motorcycles 2 kola / 34:17.353 132.042 mph
4 James Hillier Kawasaki / Quattro Plant Wicked Coatings 2 kola / 34:49.727 129.996 mph
5 Michael Rutter Honda / Bathams Racing 2 kola / 35:02.618 129.199 mph
6 Michael Dunlop BMW / Tyco BMW 2 kola / 35:05.324 129.033 mph
7 David Johnson Honda / Honda Racing 2 kola / 35:18.153 128.251 mph
8 Jamie Coward Yamaha / Prez Racing 2 kola / 35:19.189 128.189 mph
9 Gary Johnson Kawasaki / RAF Regular & Reserves / Lee 2 kola / 35:25.653 127.799 mph
10 Davey Todd BMW / Penz13.com 2 kola / 35:34.642 127.261 mph
11 Brian McCormack BMW / ON-1 Racing 2 kola / 35:34.991 127.240 mph
12 Sam West BMW / PRL Cyclestore.co.uk 2 kola / 35:36.826 127.131 mph
13 Daley Mathison BMW / Penz13 / SK support 2 kola / 35:45.042 126.644 mph
14 Ian Hutchinson Honda / Honda Racing 2 kola / 35:47.078 126.524 mph
15 Philip Crowe BMW / Handtrans / Nigel Appleyard / Agri 2 kola / 35:58.345 125.863 mph
16 Lee Johnston BMW / Ashcourt Racing 2 kola / 36:00.526 125.736 mph
17 Derek Sheils Suzuki / Burrows Engineering with RK Raci 2 kola / 36:07.841 125.312 mph
18 Dominic Herbertson Kawasaki / Davies Motorsport 2 kola / 36:10.758 125.143 mph
19 Paul Jordan Kawasaki / RC Express Dafabet Devitt Rac 2 kola / 36:16.791 124.797 mph
20 Stefano Bonetti BMW / Speed Motor 2 kola / 36:20.487 124.585 mph
21 Shaun Anderson BMW / NW Racing 2 kola / 36:25.612 124.293 mph
22 Rob Hodson BMW / JGH Racing / VRS Recovery 2 kola / 36:26.489 124.243 mph
23 Jay Lawrence Suzuki / Buildbase Suzuki / Carl Cox Motor 2 kola / 36:35.267 123.746 mph
24 Ryan Kneen BMW / Charmer Builders Ltd 2 kola / 36:45.525 123.171 mph
25 Horst Saiger Yamaha / iXS 2 kola / 36:47.002 123.088 mph
26 Michael Sweeney BMW / MJR Racing 2 kola / 36:54.986 122.645 mph
27 Mike Booth Kawasaki / BSK Pro 2 kola / 37:02.901 122.208 mph
28 Forest Dunn Suzuki / Forest Dunn Racing by B & W 2 kola / 37:06.693 122.000 mph
29 30 Barry Lee Evans Suzuki / PRF Racing 2 kola / 37:15.987 121.493 mph
30 David Jackson BMW / Action Racing 2 kola / 37:24.201 121.048 mph
30 Xavier Denis Honda/Optimark Road Racing Team 1 kolo / 18:29.713 122.399 mph
31 James Chawke Suzuki / Chawkie Racing Supporters Club 1 kolo / 18:33.928 121.936 mph
32 Mark Parrett BMW / C and C Ltd. 1 kolo / 18:38.474 121.440 mph
33 Marc Ironside Suzuki / Burnett Arms Hotel 1 kolo / 18:39.288 121.352 mph
34 Michael Russell Suzuki / 240 Volts / Swindon Karting 1 kolo / 18:39.415 121.338 mph
35 Richard Wilson BMW / G&C Higgins / Wiz Norton Racing 1 kolo / 18:43.960 120.848 mph
36 Richard Charlton BMW / CPL products 1 kolo / 18:44.708 120.767 mph
37 Matt Stevenson BMW / The People’s Bike 1 kolo / 18:55.492 119.620 mph
38 Davy Morgan BMW / DM71 / Strangford Holiday Park 1 kolo / 18:55.722 119.596 mph
39 Julian Trummer Honda / TC Racing / DP Coldplaning 1 kolo / 18:56.564 119.508 mph
40 Mark Goodings Kawasaki / Mark Goodings Kawasaki 1 kolo / 18:58.514 119.303 mph
41 Raul Torras Martinez Kawasaki / Raul Torras Racing 1 kolo / 18:58.541 119.300 mph
42 David Hewson BMW / Obsession Engineering Ltd. 1 kolo / 19:01.008 119.042 mph
43 Adrian Harrison Kawasaki / Aireborough Motor Co 1 kolo / 19:02.491 118.888 mph
44 Jim Hodson BMW / John Pointon & Son / Idesign Kitche 1 kolo / 19:04.804 118.647 mph
45 Josh Daley Kawasaki / Josh Daley Racing 1 kolo / 19:05.267 118.599 mph
46 Lukas Maurer* Kawasaki / Blau Power Bikes 1 kolo / 19:09.136 118.200 mph
47 Anthony Redmond Honda / Reds Garage 1 kolo / 19:12.503 117.855 mph
48 Paul Potchy Williams BMW / Autoparts 1 kolo / 19:17.640 117.332 mph
49 Thomas Maxwell Kawasaki / TM Racing 1 kolo / 19:17.896 117.306 mph
50 Dean Osborne Kawasaki / Slick performance 1 kolo / 19:23.547 116.736 mph
51 George Spence Yamaha / Dod Spence Racing 1 kolo / 19:23.812 116.710 mph
52 Morgan Govignon BMW / MC Fleur de Lys 1 kolo / 19:32.650 115.830 mph

Locate.im Sidecar TT – 1. závod
Bratři Ben a Tom Birchallové zvítězili v úvodním závodě sidecarů, když dominovali startovními poli a nakonec projeli cílem s náskokem 48,116 sekund na druhou posádku John Holden a Lee Cain. Třetí místo získali Alan Founds a Jake Lowther.
Birchallové vyhráli šestý závod v řadě a devátý celkově, přičemž Tom Birchall se s devíti vítězstvími stal historicky nejúspěšnějším spolujezdcem závodění v Tourist Trophy Isle of Man.

1 Ben Birchall / Tom Birchall LCR / Haith / Live Your Adventure 3 kola / 57:24.005 118.317 mph
2 John Holden / Lee Cain Honda / SBR 3 kola / 58:12.121 116.687 mph
3 Alan Founds / Jake Lowther Yamaha / Cloud Vapers 3 kola / 58:40.747 115.738 mph
4 Peter Founds / Jevan Walm Suzuki / Rowtec Engineering 3 kola / 58:46.319 115.555 mph
5 Ryan Crowe* / Callum Crow Triumph / Haven Homes 3 kola / 01:00:01.526 113.142 mph
6 Lewis Blackstock / Patrick Honda / SBR 3 kola / 01:00:31.493 112.208 mph
7 Gary Bryan / Philip Hyde Baker / GBM UK Drury Enginering 3 kola / 01:00:44.565 111.806 mph
8 Conrad Harrison / Andrew Honda / Garage Bellas Honda 3 kola / 01:01:05.904 111.155 mph
9 Allan Schofield / Steve Tho DDM / SRT motorcycles 3 kola / 01:01:59.376 109.557 mph
10 Gary Gibson / Daryl Gibson Suzuki / GDM Logistics 3 kola / 01:02:38.874 108.406 mph
11 Darren Hope / Paul Bumfre Suzuki / Cameron Engineering 3 kola / 01:03:00.254 107.793 mph
12 Wayne Lockey / Mark Saye Honda / Real Racing 3 kola / 01:03:41.457 106.631 mph
13 John Lowther / Scott Hardie Honda / AWB Engineering 3 kola / 01:03:45.164 106.527 mph
14 Craig Melvin / Stuart Christi Suzuki / Artisan Real Estate 3 kola / 01:04:06.246 105.943 mph
15 Dan Knight / Matthew Rost Suzuki / Green Ant Racing 3 kola / 01:04:12.545 105.770 mph
16 Mick Alton / Stephen Bonne LCR / J & C Contracting 3 kola / 01:04:12.690 105.766 mph
17 John Saunders / James Sa Shelbourne 3 kola / 01:05:14.994 104.083 mph
18 Nicholas Dukes / William M Honda / DynoBike 3 kola / 01:06:08.392 102.682 mph
19 Bruce Moore* / Ashley Moo Honda / Lane Services 3 kola / 01:06:23.076 102.304 mph
20 Francois Leblond / Marlene SGR Suzuki / Optimark 3 kola / 01:06:28.751 102.158 mph
21 Maria Costello / Julie Canip LCR / Frog Property 3 kola / 01:06:41.190 101.841 mph
22 Dave Quirk / Karl Schofield Ireson / Frank Stan’‘s Bucket 3 kola / 01:08:34.325 99.040 mph
23 Steve Ramsden / Matty Ra LCR / Ramsden Racing 3 kola / 01:08:53.828 98.573 mph
24 Terry O Reilly / Eamon Mul LCR / Rock Sidecar Racing 3 kola / 01:09:21.417 97.920 mph
25 Kevin Morgan / Steve Morg Yamaha / WH Gittins & Son 3 kola / 01:09:38.690 97.515 mph
26 Nigel Smith / Chris McGaha Honda 3 kola / 01:11:44.786 94.658 mph

Monster Energy Supersport TT – 1. závod
Své premiérové vítězství v IoMTT získal Lee Johnston, který triumfoval v prvním závodě kategorie Supersport. Na druhém místě dokončil tento závod James Hillier, zatímco třetí nejrychlejší byl Peter Hickman.
Výborně si vedli také náš Michal Dokoupil a Slovák Miroslav Sloboda. „Indi“ dojel na 21. místě, „Laki“ na 34. místě, ale důležité je, že oba za svou rychlost získali bronzovou repliku Mercura.

1 Lee Johnston Yamaha / Ashcourt Racing 2 kola / 35:48.337 126.449 mph
2 James Hillier Kawasaki / Quattro Plant Wicked Coatings 2 kola / 35:51.978 126.235 mph
3 Peter Hickman Triumph / K2 Trooper Beer Triumph by Smit 2 kola / 35:53.304 126.158 mph
4 Dean Harrison Kawasaki / Silicone Engineering 2 kola / 36:06.308 125.400 mph
5 Michael Dunlop Honda / MD Racing 2 kola / 36:09.462 125.218 mph
6 Conor Cummins Honda / Milenco by Padgett’s Motorcycles 2 kola / 36:15.922 124.846 mph
7 Gary Johnson Triumph / RAF Regular & Reserves / Lee H 2 kola / 36:17.425 124.760 mph
8 Jamie Coward Yamaha / Prez Racing 2 kola / 36:25.255 124.313 mph
9 Davey Todd Honda / Milenco by Padgett’s Motorcycles 2 kola / 36:47.028 123.087 mph
10 Ian Hutchinson Honda / Honda Racing 2 kola / 36:55.133 122.636 mph
11 Derek Sheils Yamaha / Roadhouse Macau Racing 2 kola / 37:04.448 122.123 mph
12 Paul Jordan Kawasaki / RC Express Dafabet Devitt Raci 2 kola / 37:21.557 121.191 mph
13 Dominic Herbertson Kawasaki / Davies Motorsport 2 kola / 37:23.807 121.069 mph
14 David Johnson Honda / Honda Racing 2 kola / 37:25.784 120.963 mph
15 Michael Sweeney Yamaha / EM Building 2 kola / 37:37.017 120.361 mph
16 Sam West Yamaha / DTR Cyclestore.co.uk by PRL 2 kola / 37:39.557 120.225 mph
17 John McGuinness Honda / Millenco Padgetts Motorcycles 2 kola / 37:40.818 120.158 mph
18 Xavier Denis Honda / Optimark Road Racing Team 2 kola / 37:51.291 119.604 mph
19 Horst Saiger Yamaha / Swiss Moto 2 kola / 37:54.815 119.419 mph
20 Mike Browne Kawasaki 2 kola / 38:03.093 118.986 mph
21 Michal Dokoupil Yamaha / Das Trans Racing 2 kola / 38:23.515 117.931 mph
22 Darren Cooper Kawasaki / M J Davidson Groundworks 2 kola / 38:29.316 117.635 mph
23 Adrian Harrison Honda / MSGW / Top Gun Tools & Fixings 2 kola / 38:32.665 117.464 mph
24 Rob Hodson Triumph / JGH Racing/CMS 2 kola / 38:33.069 117.444 mph
25 Frank Gallagher Yamaha / Performance Racing Achterhoek 2 kola / 38:42.999 116.942 mph
26 Julian Trummer Honda / TC Racing / DP Coldplaning 2 kola / 38:49.146 116.633 mph
27 Richard Charlton Yamaha / Michelin 2 kola / 38:53.533 116.414 mph
28 Jim Hodson Yamaha / Al Gibbon 2 kola / 38:55.003 116.341 mph
29 Raul Torras Martinez Yamaha / Optimark Road Racing 2 kola / 38:55.729 116.305 mph
30 Mike Booth Triumph / Surf Bar 2 kola / 38:59.183 116.133 mph
31 Tom Weeden Yamaha / Burrows Engineering with RK Ra 2 kola / 39:00.829 116.051 mph
32 Mike Norbury Honda / Team Spada Racing 2 kola / 39:05.859 115.802 mph
33 Davy Morgan Kawasaki / DM71 / Strangford Holiday Park 2 kola / 39:13.077 115.447 mph
34 Miroslav Sloboda Yamaha / LAKI RT 2 kola / 53 39:14.893 115.358 mph
35 Rob Whittall Yamaha / Moto-Design / Satori Racing 2 kola / 39:17.641 115.224 mph
36 David Hewson Kawasaki / Carrot Cycles / Obsession Engi 2 kola / 39:20.254 115.096 mph
37 Jonathan Perry Honda 2 kola / 39:24.310 114.899 mph
38 Raymond Casey* Kawasaki / RC55 Racing 2 kola / 39:32.137 114.520 mph
39 Josh Daley Kawasaki / Josh Daley Racing 2 kola / 39:34.680 114.397 mph
40 Morgan Govignon Kawasaki / MC Fleur de Lys 2 kola / 39:37.158 114.278 mph
41 Sam Johnson Suzuki / Pete Stacey / Ron Soar 2 kola / 39:37.319 114.270 mph
42 Paul Potchy Williams Yamaha / Potchy’s MOT Station 2 kola / 39:46.349 113.837 mph
43 Dave Moffitt Honda / Slim Chance Racing 2 kola / 40:28.977 111.840 mph
44 Justin Collins Yamaha / Collins Racing 2 kola / 40:38.319 111.411 mph
45 Richard Wilson Honda / Wiz Norton Racing 2 kola / 40:50.682 110.849 mph
46 Matt Mylchreest Kawasaki / Gorilla Racing 2 kola / 40:53.042 110.742 mph
47 Nicolas Pautet Kawasaki / 3P Racing / Martimoto 2 kola / 41:12.770 109.859 mph
48 David Datzer* Suzuki / F.C Moore Decorators 2 kola / 41:41.496 108.597 mph

 


Další články sekce Přírodní tratě