Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.

TTIOM 2015 – sidecar a supersport

08.06.2015

AKTUALIZOVÁNO - Na ostrově Man se dnes závodilo, do akce se ke svému prvnímu závodu vydali piloti sidecar a supersportů.

Vítězem druhého pondělního závodu Tourist Trophy Isle of Man, kterým bylo první klání supersportů, se stal zkušený Ian Hutchinson, jež čtyřkolový závod vyhrál o 7,7 sekundy před sobotním vítězem superbiků, Novo-Zélanďanem Bruce Ansteyem. Třetí místo poté vybojoval Gary Johnson. Pro Iana Hutchinsona je to deváté vítězství na TT, které završuje jeho návrat k závodění po hrůzostrašné havárii v roce 2010, kdy málem přišel o obě nohy.
V závodě byl nejen Michal Dokoupil, ale také Kamil Holán. Oba naši jezdci se drželi výsledkově nedaleko sebe a nakonec je v cíli dělily dvě pozice. Michal Dokoupil dojel na 25. místě, Kamil Holán byl sedmadvacátý. Oba naši jezdci získali bronzové repliky.

1. závod – Monster Energy Supersport TT
1 Ian Hutchinson (Yamaha / Team Traction Control) 01:12:10.872 125.451
2 Bruce Anstey (Honda / Valvoline Racing by Padgetts) 01:12:18.595 125.228
3 Gary Johnson (Yamaha / TBC) 01:12:35.811 124.733
4 Lee Johnston (Triumph / East Coast Construction / Burden) 01:12:48.591 124.368
5 Guy Martin (Triumph / Smiths Racing) 01:12:58.110 124.097
6 James Hillier (Kawasaki / Quattro Plant Muc-Off Kawasaki) 01:13:24.531 123.353
27 Kamil Holán (Yamaha / Kaiser Servis) 01:17:23.543 117.004

Jako první se ke svému úvodnímu závodu postavili jezdci sidecar, kteří o svou slávu bojovali v závodě na tři kola. V něm byli nejrychlejší bratři Ben a Tom Birchallové, kteří zvítězili v novém rekordu závodu 58:39,776 minut, Na druhém místě skončila posádka John Holden a Dan Sayle, kteří na vítězné duo ztratili 24 sekund. Třetím místem se blýskla dvojice Conrad Harrison a Mike Ayl Shelbourne.