KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Andrea Dosoli o týmech pro WSBK 2020

Foto: Yamaha
Andrea Dosoli o týmech pro WSBK 2020
23.01.2020
 

Manažer závodního oddělení Yamahy představil tři týmy, které japonský výrobce bude v roce 2020 podporovat na cestě šampionátem WorldSBK.


Yamaha Official WorldSBK Team, coby plně tovární formace a továrnou podporované týmy GRT Yamaha WorldSBK Junior a Ten Kate Yamaha WorldSBK Supported Team, byly oficiálně představené během úvodního dne testu v Jerezu.

Andrea Dosoli – Yamaha Motor Europe Road Racing Manager
„Rok 2020 je pátou sezonou od návratu Yamahy do šampionátu WorldSBK v roce 2016 s motocyklem YZF-R1 a jsme rádi, že můžeme udělat další krok v našem vývoji Oficiální tým Yamahy, provozovaný v úzkém partnerství s Crescent Racing, se každým rokem zlepšil, jak v potenciálu, tak ve výsledku, když si naposledy celkově zajistil třetí a čtvrté místo v šampionátu 2019. Kromě toho má oficiální tým Yamahy jednu z nejzajímavějších sestav závodníků, jaké kdy WorldSBK viděl, protože Toprak Razgatlıoğlu se připojil k Michaelu van der Markovi, aby vytvořili talentovaný, mladý, agresivní tým, který, jak doufáme, nám umožní vyzvat soupeře v boji o titul Mistra světa, což je náš konečný cíl.
Tým GRT se pustí do svého druhého roku v WorldSBK s posílenou strukturou týmu, a co je důležitější, celou sezonou zkušeností, ze kterých lze čerpat. Platforma GRT Yamaha, která je od roku 2020 podporována jako náš juniorský tým, je důležitým přírůstkem do programu rozvoje závodníků bLU cRU, který umožňuje talentovaným mladším jezdcům Yamahy postupovat na vrchol produkční závodní pyramidy. Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Garretta Gerloffa v šampionátu WorldSBK, který se připojil k 23letému italskému jezdci Federico Caricasulovi, loňskému druhému muži světového šampionátu Supersport. Oba tito jezdci jsou velmi ctižádostiví. Těšíme se na to, jak budou postupovat, a jak vyzvou nejrychlejší jezdce mistrovství.
Náš pátý jezdec na Yamaze R1 v roce 2020 je Loris Baz, který pokračuje ve svém partnerství s týmem Ten Kate Racing. Tým Ten Kate Yamaha má osvědčený rodokmen a v kombinaci s talentem Lorise a podporou Yamahy, ukazuje, že stroj R1 může být okamžitě konkurenceschopný i jako balíček pro zákazníky. V roce 2020 očekáváme od Lorise nějaké vzrušující výsledky.“

 


Další články sekce WSBK