KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Reu porážet nebudu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista: Reu porážet nebudu
27.12.2018
 

Alvaro Bautista zůstává v cílech pro sezonu 2019 střízlivý a říká, že v premiérové sezoně neočekává, že by ihned porážel Jonathana Reu.


Při listopadových testech na okruhu Jerez de la Frontera debutoval španělský závodník Alvaro Bautista v sedle továrního motocyklu Ducati Panigale V4R. Jak ale Bautista po těchto testech prohlásil, jeho premiérová sezona 2019 v šampionátu Mistrovství světa Superbiků bude především o učení.

Po prvních testech má Bautista jasnou představu, co se bude muset vše naučit a jaké jsou rozdíly mezi superbikovým motocyklem a strojem MotoGP, na kterém závodil doposud. Zároveň již Alvaro netrpělivě očekává první lednové testování.

„Od tohoto prvního testu mám již jasnou představu, co mne v nadcházející sezoně čeká. Trénink v průběhu zimní přestávky ale bude velmi podobný. Celkově ale očekávám, že závodní víkend ve WSBK bude náročnější – čekají nás tři závody a Superpole. Spousta lidí si myslí, že přicházím z MotoGP a budu hned vyhrávat, ale tak jednoduché to nebude. Nemyslím si, že bych hned přišel a dokázal porazit Reu. Jonathan je nejlepší superbiker všech dob a zná skvěle svůj tým i motorku. Mým cílem pro první sezonu je mu alespoň konkurovat,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK