KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. do 19. ledna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Ducati mne nechtěla

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Bautista: Ducati mne nechtěla
28.09.2019
 

Alvaro Bautista prohlásil, že Ducati jednoduše nevyvinula dostatečné úsilí, aby jej ve svých barvách udržela i pro sezonu 2020.


Alvaro Bautista po skončení letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků odchází od Ducati k Hondě, což byl krok, kterému by v úvodu letošního ročníku někdo jen těžko uvěřil. 

Nyní Alvaro v jednom z rozhovorů objasnil, jaké důvody ho vedly k tomuto rozhodnutí. Dle slov španělského závodníka totiž nebylo hlavní rozhodnutí na jeho straně, ale právě na straně Ducati, která nevyvinula dostatečné úsilí, aby Bautistu ve svých barvách udržela.

„Je pravdou, že po oznámení odchodu od Ducati jsem si o sobě přečetl spoustu negativních komentářů. Rozhodně ale nejsem zrádce, protože stále bojuji v barvách Ducati o vítězství v dalších závodech. Rozhodnutí odejít padlo někdy po závodech v Laguně Seca, bylo to několik událostí, které mne k tomuto rozhodnutí dovedly. Ve skutečnosti to ale nebylo moje rozhodnutí, ale rozhodnutí Ducati. Kdyby mne Ducati opravdu chtěla, tak by mne udržela, ale jednoduše nevyvinuli dostatečné úsilí. Celkově jsem ale za vše, co pro mne udělali, vděčný a v posledních závodech sezony udělám maximum pro to, abych získal co nejlepší výsledky,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK