KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Herrera v SBK? Nevím...

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Bautista: Herrera v SBK? Nevím...
27.04.2019
 

Alvaro Bautista ocenil výkony své krajanky Marie Herrery v kategorii Supersport, zároveň ale dovává, že neví, jestli by dokázala držet krok v kategorii Superbike..


V letošním roce působí v šampionátu Mistrovství světa Supersportů jako jediná žena španělská závodnice Maria Herrera. Při závodech v Thajsku i na domácím Aragonu dokázala Maria vybojovat body a drží průběžnou patnáctou pozici.

Nyní se k jejím výkonům vyjádřil i současný lídr a vítěz všech dosavadních závodů kategorie Superbike – Alvaro Bautista. Jak Alvaro potvrdil, Marii zná velmi dobře a občas spolu dokonce trénují. Na otázku, zda by si ji dokázal představit jako soupeře v kategorii Superbike ale Alvaro znejistěl.

„Marii znám velmi dobře, někdy společně trénujeme. Má obrovský talent a zároveň je silná. Sám ale nevím, zda by to stačilo na závodění v kategorii Superbiků nebo třeba MotoGP. Jet na takové motorce rychle není vůbec snadné. Neříkám, že to ženy nemohou dokázat, ale aby byly konkurenceschopné… Já osobně si myslím, že pokud chce bojovat vepředu, je to v šampionátu Supersportů realističtější. Nikdo se nechce jen vozit, každý chce bojovat o přední pozice, jsou to dvě rozdílné věci,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK