KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Imola ukázala slabé stránky

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista: Imola ukázala slabé stránky
19.05.2019
 

Alvaro Bautista přiznal, že Imola svým charakterem poukázala na slabé stránky motocyklu Ducati Panigale V4R.


V italské Imole zažil Alvaro Bautista vůbec poprvé v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků porážku. Jak nyní v jednom z rozhovorů španělský závodník prozradil, teprve Imola odhalila některé slabé stránky motocyklu Ducati Panigale V4R.

Zároveň ale Bautista upozorňuje na skutečnost, že motorka je stále ve své premiérové sezoně a je zde ještě velký prostor pro její zlepšování. I proto zůstává Bautista optimistou, i když přiznává, že závody na tratích v Laguně Seca nebo Portimau mohou mít podobný scénář.

„Motorka je stále hodně mladá, musíme se ještě zlepšovat. Nyní víme, že naše motorka nefunguje na všech tratích dokonale. Do Imoly jsme pracovali tvrdě a nyní v této práci budeme pokračovat. V Imole to bylo hodně spojené s charakterem okruhu, který odhalil naše slabé stránky. Laguna Seca nebo Portimao mají podobný charakter, takže můžeme očekávat podobný průběh. V Portimau jsem sice již testoval, ale byl to můj první test v sedle Panigale, od té doby se spousta věcí změnila. Doufám, že při příštím závodě v Jerezu budeme opět v perfektní formě,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK